ДФСУ у листі від 27.10.2017 р. №2406/6/99-99-13-02-03-15/ІПК зазначила, що не є доходом у вигляді додаткового блага працівника сума відшкодованих йому витрат на відрядження в межах фактичних витрат (в тому числі витрат на проїзд працівника до місця відрядження напередодні або з місця відрядження до місця постійної роботи) у разі затримки, якщо:
1) це погоджено з роботодавцем;
2) дати на транспортних квитках не співпадають з датами, визначеними у наказі про відрядження,
3) за умови наявності підтвердних документів, передбачених абзацами 2 - 3 пп. "а" пп. 170.9.1 ПКУ.
Щодо погодження затримки з роботодавцем, податківці раніше зазначали, що дата на транспортному квитку (вибуття транспортного засобу з місця постійної роботи відрядженого працівника) має співпадати з датою вибуття працівника у відрядження згідно з наказом про відрядження. Відповідно дата на транспортному квитку (прибуття транспортного засобу до місця постійної роботи відрядженого працівника) має спіпадати з датою прибуття працівника з відрядження відповідно до наказу про відрядження.
Якщо дата на транспортному квитку не співпадає з датою прибуття працівника з відрядження згідно з наказом про відрядження, з дозволу керівника підприємства береться до уваги затримка у відрядженні на вихідні або святкові й неробочі дні, якщо строк перебування працівника поза місцем його постійної роботи не перевищуватиме строку відрядження, передбаченого постановою №98.
За ці дні працівникові не відшкодовуються добові витрати, витрати на найм житлового приміщення та інші витрати (крім витрат на проїзд з місця відрядження до місця постійної роботи).
Водночас відповідно до п. 10 розділу ІІ Інструкції №59 з дозволу керівника може братися до уваги вимушена затримка у відрядженні з незалежних від працівника причин за наявності підтвердних документів в оригіналі.
Рішення про продовження терміну відрядження керівник приймає після прибуття відрядженого працівника до місця постійної роботи на підставі його доповідної записки, яке оформляється відповідним наказом (розпорядженням) керівника підприємства.
За час затримки в місцеперебуванні у відрядженні без поважних причин працівникові не виплачується заробітна плата, не відшкодовуються добові витрати, витрати на найм житлового приміщення та інші витрати.
Докладніше про затримку у відрядженні та про подовження його строків читайте тут>>
***
Читайте також:
Електронні квитки та витрати на таксі у відрядженні
Що змінив Нацбанк у наданні коштів в інвалюті на відрядження з 30 жовтня
Нюанси оподаткування сум добових - у роз'ясненні ДФСУ та прикладах від редакції
Все що потрібно знати про відрядження - докладно і на прикладах від редакції