• Посилання скопійовано

Працівникам - батькам абітурієнтів відпустка має надаватися незалежно від їхнього стажу

Якщо ваша дитина вступає до ВНЗ, то вам цілком законно можна взяти відпустку влітку. Відмова роботодавця у цьому випадку є порушенням

Працівникам - батькам абітурієнтів відпустка має надаватися незалежно від їхнього стажу

Держпраці у Рівненській області роз’ясняє, що законодавцем прямо передбачено право працівників, які мають дітей-абітурієнтів до 18 років, за бажанням отримати відпустку для супроводження їх до навчального закладу, розташованого в іншій місцевості, та у зворотному напрямку. Ця відпустка може бути як щорічна оплачувана, так і без збереження заробітної плати.

У ч. 8 ст. 10 Закону про відпустки працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, за їхнім бажанням надається щорічна  відпустка або її частина для супроводження дитини до місця розташування навчального закладу та у зворотному напрямі. Така відпустка надається тривалістю не менш як 12 календарних днів. Важливо, що за наявності двох і більше дітей зазначеного віку щорічна відпустка надається окремо для супроводження кожної дитини.

Також п. 17 ч. 1 ст. 25 Закону передбачає можливість працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, отримати відпустку без збереження заробітної плати. Така відпустка надається в обов’язковому порядку, тобто власник зобов’язаний її надати у час, визначений самим працівником, у межах дії відповідної обставини, яка надає право на отримання відпустки без збереження заробітної плати в обов’язковому порядку (в даному випадку – це вступ дітей у віці до 18 років до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості). Відпустка надається тривалістю 12 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та у зворотному напрямі. За наявності двох і більше дітей зазначеного віку відпустка без збереження заробітної плати надається окремо для супроводження кожної дитини.

Законодавцем також передбачено: навіть коли працівник не «заробив» на відпустку, він все одно має право її взяти. Це може бути як оплачувана відпустка, так і додаткова відпустка без збереження зарплати.

Зверніть увагу! Форма навчання (денна, заочна, вечірня), на яку вступає дитина, для надання відпустки не має значення.

***

Читайте також:

Джерело: Держпраці у Рівненській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»