Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Індексація новоприйнятого працівника: як розрахувати правильно?

Як нараховувати індексацію новоприйнятому працівнику, якщо його було прийнято на роботу посеред місяця? Як бути з індексацією, якщо працівника прийнято на вже існуючу посаду?

Правила для новоприйнятих працівників

За п. 10-2 Порядку №1078 для новоприйнятих працівників обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.

Тож, якщо працівник був прийнятий на нову посаду, то обчислення індексу споживчих цін (ІСЦ) для проведення індексації розпочнеться з наступного місяця за прийняттям.

Якщо ж працівник був прийнятий на «стару» посаду, то обчислення ІСЦ для проведення індексації розпочнеться з наступного місяця за останнім переглядом окладу працівника.

 

Приклад 1. Працівника прийнято на роботу з 1 березня 2019 року на існуючу посаду. Востаннє оклад за цією посадою підвищувався у вересні 2018 року.

Базовим місяцем для нарахування індексації є вересень 2018 року. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації має здійснюватись з жовтня 2018 року. 

Відповідно у березні 2019 року працівнику потрібно буде нарахувати індексацію за коефіцієнтом 3,1% (59,55 грн).

 

Приклад 2. Працівника прийнято на роботу у березні 2019 року на існуючу посаду. Останнє підвищення окладу за нею відбулося у березні 2019 року.

Базовим місяцем для нарахування індексації такого працівника буде березень 2019 року. Обчислення ІСЦ для проведення індексації має здійснюватись з квітня 2019 року. Тож у березні 2019 року індексації не буде.

 

Приклад 3. Працівника прийнято на роботу у березні 2019 року на нову посаду. Посаду створено у березні 2019  року.

Базовим місяцем для нарахування індексації такого працівника буде березень 2019 року. Обчислення ІСЦ для проведення індексації має здійснюватись з квітня 2019 року.

 

Приклад 4. Працівника прийнято на роботу з 1 березня 2019 року на існуючу посаду. Востаннє оклад за цією посадою підвищувався у січні 2017 року.

Базовим місяцем для нарахування індексації є січень 2017 року. Обчислення ІСЦ для проведення індексації має здійснюватись з лютого 2017 року. Відповідно у березні 2019 року працівнику потрібно буде нарахувати індексацію за коефіцієнтом 22,2% (426,46 грн).

 

Працівник оформився посеред місяця чи на «півставки»

За п. 4 Порядку № 1078, якщо особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу. Тобто у разі прийняття на роботу працівника не з першого робочого дня, а також у випадку оформлення на роботу на «півставки», слід буде нараховувати індексацію за цим правилом. Наведемо два приклади щодо нарахування індексації.

 

Приклад 5. Працівника прийнято на роботу з 15 березня 2019 року на існуючу посаду. Востаннє оклад за цією посадою підвищувався у січні 2017 року.

Базовим місяцем для нарахування індексації є січень 2017 року. Обчислення ІСЦ для проведення індексації має здійснюватись з лютого 2017 року. Відповідно у березні 2019 року працівнику потрібно буде нарахувати індексацію за коефіцієнтом 22,2% (426,46 грн). Але він відпрацював тільки частину місяця. Тож нарахована сума індексації становитиме 234,52 грн (426,46 : 20 р.д. * 11 р.дн).

 

Приклад 6. Працівника прийнято на роботу на «півставки» з 1 березня 2019 року на існуючу посаду. Востаннє оклад за цією посадою підвищувався у вересні 2018 року.

Базовим місяцем для нарахування індексації є вересень 2018 року. Обчислення ІСЦ для проведення індексації має здійснюватись з жовтня 2018 року. Відповідно у березні 2019 року працівнику потрібно буде нарахувати індексацію за коефіцієнтом 3,1% (59,55 грн).

Спочатку визначається сума індексації за повний робочий час, яка становить 59,55  грн (1921 x 3,1 : 100). Сума індексації працівника, який працює на 0,5 ставки становить 29,78 грн (59,55 x 0,5 = 29,78).

 

Такий порядок розрахунку наводило Мінсоцполітики свого часу у листі від 03.10.14 р. №219/10/136-14.

І ще пам’ятайте! Сума індексації має враховуватися до розміру мінімальної заробітної плати. Про це ми вказували тут. Тому, якщо оклад працівника у 2019 році менший ніж 4173 грн, але йому ще нараховується індексація, то доплату до рівня мінімальної потрібно буде донараховувати вже з врахуванням суми індексації.

***

Читайте також: Індексацію пропонують не включати до зарплати на рівні мінімальної

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Заробітна плата , Індексація , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 8

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?