• Посилання скопійовано

Чи можна продовжити термін дії атестації робочих місць за умовами праці?

Чинним законодавством не передбачено продовження термінів дії атестації робочих місць за умовами праці

Чи можна продовжити термін дії атестації робочих місць за умовами праці?

Держпраці у Рівненській області розповідає, що правовою основою для проведення атестації робочих місць за умовами праці є чинні законодавчі та нормативні акти з питань охорони і гігієни праці, вимоги Закону України «Про охорону праці» (ст. 7, 13) згідно з Порядком, затвердженим постановою КМУ від 01.08.1992 р. №442, і відповідно до Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці України і Головним санітарним лікарем України від 01.09.1992 р. №41.

Згідно з п. 4 Порядку №442, атестація проводиться атестаційною комісією, визначається наказом по підприємству в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Результати атестації робочих місць за умовами праці є єдиною прийнятною підставою для об’єктивної  оцінки умов праці та обґрунтованого надання працівникам, які працюють у шкідливих і важких умовах, пільг, компенсацій та застосовуються протягом 5 років після їх затвердження наказом.

Чинним законодавством не передбачено продовження термінів дії атестації робочих місць за умовами праці.

Гігієнічна оцінка умов праці базується на принципі диференціації оцінок умов праці залежно від фактично визначених рівнів впливу факторів виробничого середовища і трудового процесу та з урахуванням їх можливої шкідливої дії на здоров’я працівників.

За результатами оцінювання умов праці складають листи спостереження (фотографії робочого часу) з метою визначення тривалості дії шкідливих факторів у відсотках до тривалості зміни.

Узагальнені відомості вносяться до Карти умов праці. Карта умов праці на кожне робоче місце складається комісією після проведення атестації за даними лабораторно-інструментальних досліджень. Карта умов праці включає оцінювання факторів виробничого середовища і трудового процесу, гігієнічне оцінювання умов праці, оцінювання технічного та організаційного рівня.

Атестація, проведена без санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища на робочому місці, порушить абз. 3 п. 6 постанови КМУ №442.

***

Читайте також: Атестація робочого місця: коли та як?

Джерело: Держпраці у Рівненській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»