• Посилання скопійовано

Особливості надання «чорнобильської» відпустки

Держпраці нагадує, що «чорнобильську» відпустку надають працівникам тільки за основним місцем роботи

Особливості надання «чорнобильської» відпустки

Держпраці у Рівненській області розповідає, що для постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи передбачені пільги і компенсації, у тому числі за місцем роботи, згідно із Законом України від 28.02.91 р. №796-ХII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон №796). Унормовують право на додаткову відпустку, яка належить працівникам зі статусом осіб, віднесених до 1 або 2 категорії постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, п. 22 ч. 1 ст. 20 і п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону №796. Згідно з цими нормами особам, віднесеним до 1 і 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, належить додаткова відпустка зі збереженням зарплати тривалістю 14 робочих днів на рік. Тривалість цієї відпустки в календарних днях становить 16 (лист Мінпраці від 14.06.2006 р. №206/13/116-06).

Відзначимо, що Закон №796 передусім визначає «чорнобильську» відпустку як пільгу і компенсацію. А ось згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України від 15.11.96 р. №504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон №504) ця відпустка належить до інших видів відпусток, установлених законодавством (лист Мінсоцполітики від 29.08.2016 р. №584/20/112-16).

Додаткова відпустка, що надається особам 1 і 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, не належить до виду щорічних відпусток.

Отже, на порядок надання «чорнобильської» відпустки не поширюються правила надання щорічної відпустки. Це означає, що додаткову відпустку, належну особам 1 і 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи:

  • надають один раз протягом календарного року;
  • не переносять на наступний рік при невикористанні «чорнобильської» відпустки в поточному календарному році;
  • не подовжують на святкові і неробочі дні, що припали на період цієї відпустки;
  • вважають наданою за той календарний рік, на який припадає початок такої відпустки (лист Мінпраці від 14.06.2006 р. №206/13/116-06);
  • не ділять на частини. Так, «чорнобильську» відпустку надають працівникам виключно тривалістю 16 календарних днів;
  • не подовжують і не переносять на інший період, якщо на період «чорнобильської» відпустки припав період тимчасової непрацездатності працівника;
  • надають повної тривалості незалежно від часу роботи працівника у роботодавця;
  • не компенсують невикористані дні при звільненні або в період трудових відносин з роботодавцем.

«Чорнобильську» відпустку надають працівникам тільки за основним місцем роботи. За місцем роботи за сумісництвом така відпустка не надається. Це підтверджує і Мінсоцполітики в листі від 18.05.2011 р. №164/13/116-11.

Джерело: Держпраці у Рівненській області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»