ДПС в Одеській області нагадує, що чинним законодавством передбачено однаковий порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками для всіх роботодавців – чи то юридична особа, чи фізична особа-підприємець (ФОП).
Оформлюючи працівника на роботу, підприємцю необхідно:
- укласти в письмовій формі трудовий договір (п. 6 ч. 1 ст. 24 КЗпП. Форма трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затверджена наказом Мінпраці від 08.06.2001 р. №260);
- оформити наказ про прийняття на роботу (типова форма №П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затверджена наказом Держкомстату від 05.12.2008 р. №489);
- повідомити ДПС про прийняття працівника на роботу (форма повідомлення визначена постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413).
Повідомлення подається ФОП до територіальних органів Державної податкової служби за місцем його обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:
- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Форма повідомлення заповнюється наступним чином:
- Підприємець зазначає свій номер облікової картки платника податків;
- П.І.Б. працівника, якого приймає до себе на постійне та/або тимчасове місце роботи;
- Дані про номер облікової картки платника податків найманого робітника;
- Дані документу, на підставі якого укладається з фізичною особою трудовий договір: номер та дата наказу або розпорядження ФОП.
Від редакції: для підприємця укладання договору з працівником є необхідним. Але не обов'язково за формою, визначеною Наказом №260, – форма може бути довільна. Зокрема, підприємець із працівником можуть обговорити в договорі лише ті питання, що їх цікавлять (наприклад, зарплату, посадові обов'язки, графік роботи), та зробити вказівку на те, що інші умови праці визначаються трудовим законодавством та правилами, визначеними роботодавцем в установленому порядку. Про це ми писали тут.
***
Читайте також: