• Посилання скопійовано

Бізнес просить ВРУ підтримати закон про національну кваліфікацію працівників

Національна система кваліфікацій, враховуючи виклики війни, потребує змін та гнучкого застосування

Бізнес просить ВРУ підтримати закон про національну кваліфікацію працівників

Федерація роботодавців України зазначає, що конкурентноспроміжність кваліфікації працівника, особливо в умовах воєнного часу, є підгрунтям для швидкої відбудови економіки.

#закон_4147 - механізми для врахування інтересів та підвищення впливу роботодавців.

Національна система кваліфікацій, враховуючи всі можливі існуючі виклики, потребує змін та гнучкого застосування задля ефективного використання та подальшого розвитку трудового потенціалу країни.

Конкурентоспроможність кваліфікації працівника, особливо в умовах воєнного часу, набуває особливої ваги як підґрунтя для швидкої відбудови економіки.

Програма релокації підприємств, яка зараз реалізується за підтримки, зокрема, Федерації роботодавців, спонукає до відповідної роботи щодо працевлаштування, у тому числі, внутрішньопереміщених громадян та короткострокового професійного навчання працівників з метою отримання ними необхідних саме в цей час кваліфікацій.

Прийнятий 01 квітня Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій» (4147) надає гнучкі та дієві механізми для врахування інтересів та підвищення впливу роботодавців в існуючій системі регулювання питань професійних кваліфікацій, а саме:

  • Пріоритетність професійного стандарту над кваліфікаційною характеристикою та прийняття відповідних змін до ст. 96 КЗпП та ст. 6 Закону України «Про оплату праці». Професійний стандарт є головним документом щодо вимог до компетентностей працівників, що слугують основою для формування професійних кваліфікацій;
  • Розробка та затвердження професійних стандартів саме розробниками, у тому числі на нові професії. Вплив на зміст професійного навчання, освітні програми з підготовки кваліфікованих працівників;
  • Здобуття часткових кваліфікацій через короткотермінові програми навчання, можливість інтеграції моделі часткових кваліфікацій в трудове законодавство України. Допуск до виконання робіт, визнання документів щодо професійних кваліфікацій, можливості виконувати трудові функції лише визначеної частини кваліфікації. При укладенні трудового договору до уваги можуть брати вид занять (професія), повну або часткову професійну кваліфікацію (відповідні види роботи);
  • Підвищення статусу та роли Галузевих Рад з широкою репрезентативністю роботодавців.

Федерація роботодавців продовжує роботу та надання консультаційної допомоги підприємствам щодо питань професійних кваліфікацій, розробки професійних стандартів та створення кваліфікаційних центрів.

Також нагадуємо, що якщо маєте Питання роботи з персоналом -заходьте в Telegram-канал: "Пошук персоналу. Федерація роботодавців України" та залишайте свій запит.

FEU personal

Джерело: Федерація роботодавців України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»