• Посилання скопійовано

Звільнення тимчасової співробітниці з «декретного» місця: які нюанси?

Якщо тимчасова співробітниця перебувала у відпустці по догляду за дитиною в день виходу на роботу після декрету основної співробітниці, звільнити її через закінчення строку трудового договору роботодавець не може

Звільнення тимчасової співробітниці з «декретного» місця: які нюанси?

Посадовці Управління Держпраці у Хмельницькій області продовжують щоденно надавати консультації громадянам з питань законодавства про працю.

Зокрема, на тижні отримали наступне запитання від працівниці, яке прокоментувала головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю Людмила Огойко:

Запитання: Одна співробітниця пішла у відпустку по догляду за дитиною до 3-х років, а через якийсь час тимчасова співробітниця, яка працює на її місці, теж пішла в декрет. У цій ситуації прийом на роботу вже третьої співробітниці проводитиметься на так звану «двічі декретну посаду». Як звільнити тимчасових працівників, при виході на роботу постійного працівника з декрету?

Відповідь: Особливістю оформлення строкових трудових договорів такого роду є те, що оформляється такий договір на період декрету основної співробітниці, і що саме від дати її виходу на роботу буде залежати тривалість дії строкових трудових договорів у двох інших співробітниць.

І якщо при звільненні третьої співробітниці складнощів бути не повинно, то ось звільнити другу співробітницю буде не так вже й просто. Вся справа в тому, що особливістю розірвання строкового договору є його припинення в останній день дії, а в разі затримки звільнення хоча б на один день, договір вважається продовженим на невизначений термін.

Враховуючи той факт, що тимчасова співробітниця перебувала у відпустці по догляду за дитиною в день виходу на роботу після декрету основної співробітниці, звільнити її за статтею п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП України «закінчення строку трудового договору» роботодавець не може.

Отже, договір такої співробітниці стане безстроковим. Звільнення тимчасової співробітниці по поверненню з декретної відпустки можливо тільки за статтею скорочення чисельності або штату (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України). А це вже особлива процедура, яка вимагає додаткових тимчасових витрат на підготовку документів і коштів на виплату вихідної допомоги.

***

Джерело: Держпраці у Хмельницькій області

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»