• Посилання скопійовано

З 9 березня діє оновлений порядок надання допомоги по частковому безробіттю

За Постановою №188 допомога по частковому безробіттю не надається, коли стосовно роботодавця або ФОПа відкрито ліквідаційну процедуру. Також впроваджено механізм підтвердження відсутності заборгованості роботодавцями та ФОПи перед бюджетом

З 9 березня діє оновлений порядок надання допомоги по частковому безробіттю

Уряд затвердив зміни до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю, погодивши його із Законом України «Про зайнятість населення». У новому Порядку розширено перелік критеріїв, за якими надається допомога по частковому безробіттю, зокрема щодо відсутності у роботодавця або фізичної особи підприємця, яка є застрахованою особою, заборгованості перед державним (місцевим) бюджетом понад 6 місяців. Таке рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 3 березня 2023 року. Відповідну Постанову № 188 вже оприлюднено на сайті КМУ. З її текстом можна ознайомитися тут. 9 березня Постанову №188 опубліковано в "Урядовому курʼєрі". Тож новації у порядку отримання допомоги діють з цієї дати.

«Впевнені, що таке рішення матиме позитивний вплив на ринкове середовище, забезпечення захисту прав і інтересів суб'єктів господарювання, ринок праці та рівень зайнятості населення. Оскільки надання допомоги по частковому безробіттю працівникам та фізичним особам підприємцям сприятиме збереженню зайнятості населення та запобіганню зростанню безробіття», – наголосила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Передбачено, що цьогоріч допомогою по частковому безробіттю зможе скористатися 21 тисяча українців. На це передбачено 226 млн грн.

Перерахування коштів на поточний рахунок фізичній особі – підприємцю, яка є застрахованою особою, або роботодавцю для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю, здійснюється регіональним центром зайнятості.

Змінами передбачено, що допомога по частковому безробіттю не надається в разі, коли стосовно роботодавця або фізичної особи-підприємця відкрито ліквідаційну процедуру, або він визнає свою неспроможність своєчасно виконувати зобов'язання перед кредиторами через незадовільний стан фінансово-господарської діяльності.

Також новий Порядок визначає механізм підтвердження відсутності заборгованості роботодавцями та фізичними особами підприємцями, які є застрахованими особами, перед державним (місцевим) бюджетом, зокрема в порядку обміну інформацією між Державною службою зайнятості та ДПС.

Ще одна зміна стосується  проведення перевірки стосовно цільового використання коштів. Передбачається, що вона може здійснюватися також за місцем провадження господарської діяльності роботодавця.

***

Читайте також: Допомога по частковому безробіттю роботодавцю: що змінив КМУ?

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»