• Посилання скопійовано

Скільки компенсації отримали роботодавці за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю?

На сьогодні понад 20 роботодавців вже скористалися такою можливістю – придбали для своїх працівників необхідні їм допоміжні засоби, спеціалізовані меблі, пристрої. А держава компенсувала їм ці витрати загалом на понад 1 млн грн

Скільки компенсації отримали роботодавці за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю?

Держава компенсувала роботодавцям понад 1 млн грн за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна під час виступу на конференції «Розвиток реабілітації в Україні: діалог про виклики та інновації під час війни».

«Працюємо над тим, щоб люди з інвалідністю, зокрема й отриманою внаслідок війни, могли продовжувати працювати й самореалізовуватись. Тому запропонували підприємцям компенсовувати їхні витрати на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю, щоб забезпечити їм комфортні умови для роботи. На сьогодні понад 20 роботодавців вже скористались такою можливістю – придбали для своїх працівників необхідні їм допоміжні засоби, спеціалізовані меблі, пристрої. А держава компенсувала їм ці витрати загалом на понад 1 млн грн», – розповіла Тетяна Бережна.

Зокрема, компенсації за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю отримали підприємці Полтавської, Київської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Черкаської областей. Серед працівників, для яких облаштували робочі місця, – бухгалтер, вчитель, інженер з охорони праці, діловод, адміністратор, менеджер у торгівлі, водій, слюсар зі складання металевих конструкцій. 

Серед придбаних допоміжних засобів – спеціалізовані меблі та фурнітура для пристосування робочих місць працівникам з вадами спини, спеціалізоване функціональне офісне крісло з регулятором висоти сидіння та положення спинки, комп’ютери (ПК, ноутбуки) із вбудованими пристроями захисту очей для працівників з вадами зору, спеціалізована настільна лампа для працівника з вадами зору, засоби зв’язку та спеціалізована фурнітура (телефони і навушники) для працівників з вадами слуху, спецодяг. 

Нагадаємо, в серпні цього року Уряд запровадив програму надання компенсацій роботодавцям витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І групи – до 100,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат), для осіб з інвалідністю ІІ групи – до 67 тис. грн (10 мінімальних зарплат).

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»

  • Права працівника на додаткову відпустку
    Якщо працівниця, має трьох неповнолітніх дітей і самостійно їх виховує, вона має право на додаткову відпустку за підставами: «одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років» і «одинока мати» тривалістю 17 календарних днів
    02.04.202516
  • Про зміну облікових даних у березні потрібно повідомити ТЦК та СП (додаток 4) до 4 квітня
    Підприємства у 5-денний строк з дня проведення звіряння вносять до списків персонального військового обліку зміни облікових даних та надсилають до ТЦК щомісяця до 5 числа повідомлення про зміну облікових даних (якщо такі є)
    02.04.2025987
  • З 2 квітня – зміни у бронюванні працівників: опубліковано постанову КМУ
    2 квітня опублікована та набрала чинності постанова КМУ від 28.03.2025 №360. Нею внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних та Критеріїв і порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими
    02.04.202513 5195
  • Примусова праця: як розпізнати й уникнути
    Відмовляйтеся від роботи, якщо є психологічний тиск і маніпуляції; переказ коштів авансом за надання послуг із працевлаштування; неофіційне працевлаштування; постійний нагляд, контроль із боку роботодавця; відмова показати реєстраційні документи тощо
    02.04.202554
  • Нюанси звільнення працівника у разі смерті роботодавця
    Для припинення трудового договору працівник подає в електронній або паперовій формі до будь-якого центру зайнятості, зокрема, заяву про припинення трудового договору, де зазначає інформацію про смерть роботодавця фізособи, та копію свідоцтва про смерть
    01.04.202586