• Посилання скопійовано

Компенсація при працевлаштуванні ВПО: оновлено послугу на порталі Дія

Відтепер роботодавці, які найняли внутрішньо переміщену особу, оформляють через портал Дія оновлену компенсацію — змінилися розмір та терміни виплати

Компенсація при працевлаштуванні ВПО: оновлено послугу на порталі Дія

Мінцифри повідомляє, що відтепер роботодавці, які найняли внутрішньо переміщену особу, оформляють через портал Дія оновлену компенсацію — змінилися розмір та терміни виплати. 

Із 1 квітня 2024 року розмір компенсації становить 8 000 грн. Це сума офіційної мінімальної заробітної плати. Надалі пропорційно до її зростання збільшуватиметься й сума виплати. До покращення послуги розмір компенсації був 7 100 грн.  

Раніше можна було одержати виплату тільки за перші два місяці працевлаштування ВПО, а щодо найму переселенців з інвалідністю не було додаткових умов. 

 

Як нині нараховується компенсація?

  • за перші три місяці найму ВПО;
  • за перші пів року, якщо працевлаштована ВПО має інвалідність.

Виплати доступні для ФОПів та юридичних осіб, які нещодавно працевлаштували на работу ВПО. 

Нагадаємо, як отримати допомогу:

  1. Зайдіть на портал Дія у кабінет громадянина за допомогою електронного підпису. 
  2. Виберіть період, за який треба отримати компенсацію, та введіть дані про працевлаштовану ВПО. При виборі періоду за другий місяць підтвердьте подальше працевлаштування особи.
  3. Якщо заяву за перший місяць подавали до філії Державного центру зайнятості, зазначте це та введіть дані про працевлаштовану ВПО. Підтвердьте, що людина й надалі працює. Портал перевірить, чи є вона в реєстрі ВПО.
  4. Введіть дані розрахункового рахунку для отримання коштів. Далі Портал сформує заяву.
  5. Підпишіть заяву електронним підписом. Після цього її буде надіслано до Державного центру зайнятості.
  6. Очікуйте зарахування коштів.

Подання заяви про компенсацію через портал Дія значно спрощує та пришвидшує процес отримання фінансової допомоги. А ще мотивує компанії працевлаштовувати осіб з інвалідністю й забезпечувати їм комфортні умови праці.

Послугу розроблено у співпраці Державного центру зайнятості та Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Джерело: Мінцифри

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»