• Посилання скопійовано

Скільки коштів отримали роботодавці у 2024 році через працевлаштування ВПО?

За словами Бережної, від початку 2024 року держава виплатила роботодавцям 174 млн грн у рамках компенсаційної програми за працевлаштування 9300 внутрішньо переміщених осіб

Скільки коштів отримали роботодавці у 2024 році через працевлаштування ВПО?

Від початку 2024 року держава виплатила роботодавцям 174 млн грн у рамках компенсаційної програми за працевлаштування 9 300 внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

«7 тисяч роботодавців від початку цього року отримали від Уряду компенсацію за працевлаштування понад 9 тисяч українців, які вимушено переїхали з небезпечних регіонів країни. Загалом підприємцям перераховано 174 млн грн. Завдяки цій програмі ми фінансово стимулюємо роботодавців брати на роботу внутрішніх переселенців, щоб допомогти їм швидше працевлаштуватись та адаптуватись на новому місці, мати можливість забезпечувати себе й свою родину», – повідомила Тетяна Бережна.

Розмір компенсації, яка виплачується роботодавцю за працевлаштування людини, що отримала статус ВПО після 24 лютого 2022 року, нині становить 8 тисяч гривень. Щоб отримати кошти, роботодавець має укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт з внутрішньо переміщеною особою та подати заяву на отримання компенсації через Портал Дія або в паперовій формі у центрі зайнятості разом з пакетом необхідних документів.

Нагадаємо, Уряд запровадив програму стимулювання підприємців брати на роботу внутрішніх переселенців у квітні 2022 року. Мета програми – пришвидшити адаптацію людей, що змушені були переїхати в більш безпечні регіони, та підвищити рівень зайнятості серед населення. За кожного працевлаштованого з числа ВПО держава виплачує роботодавцю компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати (з 01.04.2024 – 8 000 грн) впродовж 3 місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю – впродовж 6 місяців. 

Програма надання компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО є складовою флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»