• Посилання скопійовано

Працівника викликали до суду: як правильно оформити?

На підставі заяви працівника та повістки роботодавець видає наказ про увільнення від роботи у зв’язку з викликом до суду та збереження середнього заробітку

Працівника викликали до суду: як правильно оформити?

До Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці звернулась пані Ольга (ім’я змінено), яка повідомила, що її було викликано до суду як потерпілу, проте роботодавець відмовляє їй у збереженні середнього заробітку.

Фахівці відділу з питань праці центрального регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області повідомили заявниці, що відповідно до вимог статті 275 КУпАП збереження середнього заробітку коштом роботодавця зберігається за учасниками судового розгляду справ про адміністративні правопорушення, а саме: потерпілими, свідками, експертами і перекладачами.

Для обчислення середньої заробітної плати, що підлягає виплаті за період відсутності працівника у зв’язку з викликом до суду, середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата (абз. 3 п. 2 Порядку №100).

Разом з тим заявниці додатково було повідомлено, що за загальним правилом до суду викликають повісткою, яку надсилають поштою, електронною поштою, факсом, телеграфом, телефонограмою, sms-повідомленням у вигляді судової повістки.

На підставі заяви працівника та повістки роботодавець видає наказ про увільнення від роботи у зв’язку з викликом до суду та збереження середнього заробітку.

Отже, надане роз’яснення фахівців відділу з питань праці центрального регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області запобігло порушенню законодавства про працю з боку роботодавця, а пані Ользі – відновлено порушене право на збереження середнього заробітку.

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»