
Ми вже писали, що за п. 8 Порядку №76 здебільшого кількість військовозобов’язаних, які обіймають посади на критично важливому підприємстві, у критично важливій установі і відповідно до закону підлягають бронюванню, крім військовозобов’язаних, зазначених в абзацах сьомому – дев’ятнадцятому пункту 5 цього Порядку, має становити не більше 50 відсотків загальної кількості військовозобов’язаних працівників.
Але на практиці після бронювання на підприємстві може хтось звільнитися, у т. ч. із незаброньованих працівників. А це впливає на кількість заброньованих, оскільки підприємство в такому разі перевищує дозволену квоту.
А Дія, своєю чергою, спочатку вказала, що самостійно анулює броюнвання, а потім – що це має зробити само підприємство.
Що каже Міноборони?
Наразі ж на офіційній сторінці Кадровика.ua зʼявився пост зі змістом листа Міноборони від 10.04.2025 220/25/ВихЗВГ/145 (див. лист нижче) щодо цієї теми.
Фахівці Міноборони у листі вказали, що підприємство зобов'язане самостійно вжити заходів для приведення кількості заброньованих працівників у відповідність до встановленого ліміту.
Інакше перевищення ліміту може призвести до того, що підприємство може втратити статус критичного та відповідно Міноборони анулює всі надані раніше бронювання.