• Посилання скопійовано

Працівниця захворіла під час додаткової відпустки на дітей: які дії роботодавця?

Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи переноситься на інший період або продовжується на кількість календарних днів хвороби, що припали на цю відпустку

Працівниця захворіла під час додаткової відпустки на дітей: які дії роботодавця?

Працівниці надана додаткова відпустка тривалістю 10 календарних днів з 22 січня 2025 року до 31 січня 2025 року. Однак, перебуваючи у цій відпустці, працівниця хворіла з 23 січня 2025 року до 25 січня 2025 року, про що свідчить наданий нею листок непрацездатності. Чи підлягає додаткова відпустка продовженню або перенесенню на інший період у зв’язку з хворобою працівниці?

Федерація професійних спілок України розповідає, що у ч. 7 ст. 20 Закону України від 15.11.1996 №504/96-ВР «Про відпустки» вказано: додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи переносяться на інший період або продовжуються у порядку, визначеному ст. 11 цього Закону (тобто за правилами, установленими для щорічної відпустки).

Так, додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, має бути перенесена на інший період або продовжена у разі, зокрема, тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку (п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону №504). Тобто додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи переноситься на інший період або продовжується на кількість календарних днів хвороби, що припали на цю відпустку згідно з листком непрацездатності.

У нашому випадку на період додаткової відпустки припали 3 календарні дні тимчасової непрацездатності працівниці. Отже, якщо додаткова відпустка підлягає продовженню, то вона продовжується на 3 календарних дні, а саме: на період з 1 лютого 2025 року до 3 лютого 2025 року. Якщо ж ця відпустка підлягає перенесенню, то 3 календарні дні можуть бути використані працівником в інший період. Зауважимо, що у такому разі заборона про поділ додаткової відпустки на частини не застосовується.

Джерело: Федерація профспілок України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»