• Посилання скопійовано

Працівник захворів під час щорічної відпустки: які наслідки?

Роботодавець має видати відповідний наказ, підставами для якого є листок непрацездатності та заява працівника. Відпустку продовжують або переносять на кількість календарних днів хвороби, що припадають на період відпустки

Працівник захворів під час щорічної відпустки: які наслідки?

Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці зазначає, що дні тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, до щорічних відпусток, відповідно до статті 78 Кодексу законів про працю України, не включаються. Тож якщо під час перебування в щорічній відпустці працівник захворів, що підтверджується листком непрацездатності, залишок такої відпустки переноситься на інший період.

У статті 12 Закону України «Про відпустки» зазначено, що невикористана частина щорічної відпустки має бути надана працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. Працівник зобов’язаний повідомити роботодавця про своє рішення продовжити або перенести відпустку на бажаний термін та про причини продовження чи перенесення. Своєю чергою, роботодавець має видати відповідний наказ, підставами для якого є листок непрацездатності та заява працівника. Відпустку продовжують або переносять на кількість календарних днів хвороби, що припадають на період відпустки.

Все це роз’яснили, відповідаючи на запитання працівниці закладу торгівлі, посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області. Вони також звернули увагу на те, що, відповідно до статті 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», в разі настання тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, під час перебування у щорічній основній чи додатковій відпустці допомога надається в порядку та розмірах, установлених цим законом.

***

Читайте такожПрацівник захворів під час відпустки: які дії роботодавця?

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»