
Держпраці зазначає, що законодавство про працю (стаття 77-3 КЗпП України) передбачає надання працівникам одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів.
Право на таку відпустку мають батько дитини або чоловік, дружина якого народила дитину, або інші родичі (якщо мати або батько дитини є одинокими). Ця відпустка надається тільки одній особі.
Для одержання відпустки працівник має звернутися до роботодавця із заявою не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.
Якщо працівник протягом трьох місяців з дня народження дитини звільнився та працевлаштувався на інше підприємство (в установу, організацію) може отримати таку відпустку, додавши до заяви довідку про те, що він не використав її на попередньому місці роботи.
Водночас якщо працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, роботодавець має право відмовити йому у наданні відпустки при народженні дитини у період дії воєнного стану.
Ця відпустка не може бути перенесена на період після закінчення дії воєнного стану.
Де почитати про відпустки у 2025 році?
- Велика добірка актуальних статей від редакції – ось тут. Розповідаємо про те, як оформити щорічну відпустку у 2025 році, нарахувати відпусткові, провести розрахунок компенсації за невокористані відпустки, надати відпустку без збереження зарплати, а також розглядаємо з десяток практичних ситуацій.
- Усе необхідне для розрахунку відпускних (правила, методика розрахунків, кількість днів відпустки, що належить працівникам підприємства, приклади нарахування відпускних) – читайте у актуальному довіднику від редакції «Дебет-Кредит».
- Зручний Калькулятор терміну відпусток – за цим посиланням.
- Усе про тривалість основних та додаткових щорічних відпусток в Україні – у календарних днях та зручних таблицях – ви знайдете у ще одному довіднику від редакції.
- Нарешті, усі новини про відпустки на нашому сайті дивіться тут.