Офіс ВПП ДФС нагадує, що ч. 2 ст. 9 Закону про ЄСВ встановлено:
- обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Страхувальники – працедавці під час кожної виплати заробітної плати (доходу), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з виданням вказаних сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій або натуральній формі.
Процедура, форма, терміни надання до ДФС звіту щодо сум нарахованого ЄСВ визначено у Порядку №435.
Так працедавці формують та надають Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та сумах нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою №Д4, наведеною у додатку 4 до Порядку №435. В таблицях 6 та 7 Звіту за формою Д4 відображаються нараховані суми заробітної плати (доходу).
У разі, якщо зарплатний дохід було виплачено у звітному місяці, але не нараховано, то у Звіті за формою №Д4 за такий звітний місяць він не відображається. Його буде відображено у тому місяці, коли він буде нарахований.
Тобто, якщо відпускні наступного місяця виплачуються в поточному місяці, а їх нарахування відбудеться в наступному місяці, то у Звіті №Д4 вони не відображаються. У разі, якщо відпускні наступного місяця виплачуються та нараховуються в поточному місяці, то їх слід відобразити у Звіті за формою №Д4 за поточний місяць, але вказати в графі 11 таблиці 6 місяць, за який вони нараховані.
Відпускні в таблиці 6 Звіту за формою №Д4 відображаються окремим рядком с кодом типу нарахувань «10» в графі 10.
***