Держпраці у Рівненській області роз’яснює, що порядок проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів затверджений Наказом МОЗ України, Міністерства внутрішніх справ України від 31.01.2013 р. №65/80 (Із змінами, внесеними згідно з Наказом МОЗ України, Міністерства внутрішніх справ України від 22.01.16 р. №37/45) «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів» (далі – Положення).
Зокрема, щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів вимоги, щодо їх проведення зазначені у порядку наведеному у розділі IV Положення.
Так, щозмінний передрейсовий медичний огляд проводиться для водіїв транспортних засобів перевізника безпосередньо перед їх виїздом у рейс.
У разі виявлення ознак хвороби протягом зміни водії підлягають післярейсовому медичному огляду.
Проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв здійснюється у відведеному спеціальному приміщенні. Приміщення повинно бути оснащене відповідно до Табеля оснащення постійного спеціального приміщення для проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів, наведеного у додатку 2 до цього Положення.
Підставами для визнання водія непридатним до безпечного керування транспортним засобом є такі відхилення в стані здоров’я:
- підвищення або зниження артеріального тиску, частоти скорочень серця або значні відхилення від індивідуальної норми кожного водія;
- перебування водія у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Результати проведеного передрейсового та післярейсового медичного огляду заносяться до Журналу щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв (далі – Журнал) за формою згідно з додатком 3 до цього Положення.
Медичний працівник власноруч заповнює усі графи Журналу, а водій ставить свій підпис у графі «Підпис водія про відсутність скарг».
За наявності дорожнього листа медичним працівником робиться запис у ньому про результат контролю стану здоров’я водія автотранспортного засобу.
***
Читайте також:
- Як та коли проводити медогляди працівників: нагадування від Держпраці
- Чи може роботодавець змусити працівника пройти обов'язковий медогляд?
- Як забезпечити безпеку праці при проведенні весняно-польових робіт?
- Медогляд працівників: для кого він потрібен у 2019 році?
- Перелік професій, для яких обов'язковий медогляд, підкоригують