• Посилання скопійовано

Одноразові «карантинні» допомоги: що змінилося за цей тиждень?

Строки подання заяви подовжили до 31 грудня (включно) лише для допомоги застрахованим фізособам (ФОП та працівникам). Щодо компенсації ЄСВ та одноразової допомоги працівникам роботодавцям-юрособам документи треба подати до 21 грудня (включно)

Одноразові «карантинні» допомоги: що змінилося за цей тиждень?

Про те, що держава надаватиме три нових види одноразових допоміг згідно з нормами Закону №1071, ми повідомляли тут.

Пізніше з'явилися порядки надання цих допоміг, тож, ми їх аналізували окремо:

  • одноразова допомога застрахованим фізособам (працівникам та ФОП) тут.
  • одноразова допомога юрособам на працівників тут.
  • одноразова компенсація юрособам витрат на ЄСВ тут.

Але не минуло і тижня, як в ці порядки були внесені зміни. Цьому присвячена постанова КМУ від 16.12.2020 р. №1257. Вона була опублікована в "Урядовому кур'єрі" " 247 18 грудня 2020 року, тож, саме з цієї дати зміни набрали чинності!

 

Що змінилося у порядку надання одноразової допомоги застрахованим фізособам? 

Щоб не плутатися - це ті самі славнозвісні 8000 грн., які можна отримати від Пенсійного фонду за допомогою порталу або мобільного додатку "Дія". 

Про те, як подати заяву на цю допомогу, читайте у консультації фахівців самого порталу тут.

А змінилися строки подання заяви. Тепер вже офіційно - заяву можна буде подати до 31 грудня 2020 року включно

Але це не єдина зміна: з Порядку №1233 виключили згадку про те, що ця допомога надаватиметься у 2020 році. 
При цьому неофіційно вже існують роз'яснення: виплати почнуться з 21 числа. Хто звернеться до 21-го, той кошти отримає до кінця року. Хто звернеться після 21-го – вже в новому році. Про це ми писали тут і схоже, що саме так і буде, і з виплатами у 2021 році не затягнуть. Принаймні, ПФУ замовлятиме кошти на виплату допомоги (у Мінсоцполітики) тепер до 5 січня 2021 року. 
 
 
Чи щось змінилося у порядку надання одноразової допомоги  юрособам (на працівників)? 
Ні. І строки подання документів на цю допомогу не змінили. Тобто, 21 грудня - останній день, коли це можна зробити (якщо не буде нових змін).  
 
 

Чи щось змінилося у порядку надання компенсації ЄСВ юрособам? 

Тут цікавих для юросіб правок теж немає. І строк подання заяви на таку компенсацію спливає 21 грудня, про що ми писали тут.

Проте від себе маємо зауважити: коли ми аналізували Порядок №1234, то, оскільки тоді не існувало механізму подання заяв до ДПС, яка оформляє цю компенсацію, ми радили подавати цю заяву у порядку електронного листування із податківцями (в pdf-форматі). 

Зараз же форму такої заяви вже додано у відповідне програмне забезпечення, про що ми писали тут.

Отже, у pdf-форматі податківці заяви вже не приймають!

 

Додатковий інформаційний портал для отримання допоміг

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко поінформував про додатковий ресурс – інформаційну сторінку щодо програм підтримки бізнесу під час карантину.

Портал запущено Мінекономіки та Офісом розвитку МСП, із ним можна ознайомитися за посиланням.

На сайті розміщені покрокові інструкції, як скористатися новими програмами, а також актуальна інформація про діючі заходи підтримки. Сторінка також доповнена окремим функціоналом для онлайн-звернень і отримання кваліфікованих роз'яснень.

«Уся інформація про три програми є на спеціальному інформаційному порталі. Якщо для когось недостатньо інформації, то можна задати запитання в електронній формі. Крім того, є онлайн чат на порталі Дія», - зазначив Міністр Ігор Петрашко.

Окремо Міністр наголосив на декількох важливих акцентах програм підтримки та пояснив деталі на прикладах.

«Щодо програми підтримки «Допомога працівникам і ФОП. 8 000 грн». Якщо ФОП має 10 найманих працівників, то всі його 10 найманих працівників + ФОП отримують компенсацію у 8 тисяч гривень. Це досить достойна допомога з нашої точки зору на закриття локдауну», —  зазначив Міністр.

Зокрема, сума у 8 тисяч гривень надаватиметься тим ФОПам, діяльність яких зазначена у переліку КВЕДів. Разом з тим ті роботодавці, які не підпали під основний перелік, можуть скористатися програмою «Допомога роботодавцям до 8 000 грн».

«Там, де КВЕД не в локдауні, але підприємство постраждало, документи має подати роботодавець. Якщо працівник отримує 16 тисяч гривень, то компенсація може бути 8 тисяч гривень – максимально. Знову ж таки, ця програма не відноситься до ФОП», — пояснив Міністр.

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»