• Посилання скопійовано

Нові ставки судового збору з 16 липня: для кого змінилися, а для кого - ні?

З 16 липня введено нові ставки судового збору для господарського суду, а також визначено критерії, які мають враховуватися судом під час вирішення питань щодо відстрочення, розстрочення, зменшення та звільнення певних категорій осіб від сплати судового збору

Нові ставки судового збору з 16 липня: для кого змінилися, а для кого - ні?

16 липня 2025 року набрав чинності Закон України №4508-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку розподілу судових витрат та судового збору», яким внесено зміни до Закону України «Про судовий збір» та Господарського процесуального кодексу України.

Метою закону є вдосконалення вирішення судами питань, пов’язаних із судовими витратами, а також посилення гарантій права фізичних осіб на судовий захист.

 

Зміни до Господарського процесуального кодексу України

Доповнено статтю 221, яка визначає, що якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог. У такому випадку суд вирішує питання про судові витрати без повідомлення учасників справи. Якщо суд вважатиме за необхідне, для вирішення питання про судові витрати він може призначити судове засідання, яке проводиться не пізніше 15 днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог.

Відповідно, у статті 244 ГПК передбачено, що додаткове судове рішення ухвалюється у разі, якщо суд вирішує лише питання про судові витрати – без повідомлення учасників справи.

 

Зміни до Закону України «Про судовий збір»

  • Запроваджено нові ставки судового збору для господарського суду, зокрема для апеляційних та касаційних скарг на ухвали суду у процедурі превентивної реструктуризації.
  • Доповнено пункт 2 статті 4 ЗУ «Про судовий збір» пунктом 2-1, який встановлює ставки судового збору у справі про банкрутство (неплатоспроможність).
  • Визначено критерії, які мають враховуватися судом під час вирішення питань щодо відстрочення, розстрочення, зменшення та звільнення певних категорій осіб від сплати судового збору.

Джерело: Судова влада України

Рубрика: Право і відповідальність/Оскарження

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оскарження»