• Посилання скопійовано

Відмову у прийнятті податкової накладної органами доходів і зборів можна оскаржити

Факт безпідставного неприйняття податкової накладної податковими органами можна розцінювати як протиправну бездіяльність контролюючого органу та оскаржити це у суді

Відмову у прийнятті податкової накладної органами доходів і зборів можна оскаржити

Відповідно до статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг продавець зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі – Порядок) після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі до Державної податкової служби здійснюється їх розшифрування, перевіряється електронний цифровий підпис, визначається відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому податковим органом, та проводиться їх реєстрація.

Для підтвердження прийняття податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації продавцю видається квитанція в електронній формі у текстовому форматі, у якій зазначаються:

- реквізити;

- відповідність електронного документа формату, затвердженому податковим органом;

- результати перевірки електронного цифрового підпису;

- інформація про продавця;

- дата та час прийняття;

- реєстраційний номер;

- податковий період.

У той же час Порядком (з урахуванням листа Державної податкової служби України від 28.02.2013 р. № 3183/6/18-8515) встановлено перелік причин відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме:

- наявність помилок,

- відсутність у Єдиному реєстрі податкових накладних відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується,

- факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами.

Відповідно до Податкового кодексу України, якщо надіслані податкові накладні сформовано з порушенням вимог, передбачених Кодексом, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

У зв’язку з цим факт безпідставного неприйняття податкової накладної органами доходів і зборів можна розцінювати як протиправну бездіяльність контролюючого органу та оскаржити у порядку, визначеному статтею 56 Податкового кодексу України, або до суду.

Джерело: Державна регуляторна служба України

Рубрика: Право і відповідальність/Оскарження

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оскарження»