• Посилання скопійовано

Як хакери за допомогою «вірусу» викрали понад 5 млн грн у підприємців?

Правопорушники розсилали компаніям та підприємцям електронні листи зі шкідливим програмним забезпеченням. Від їхнього імені створювали фіктивні платіжні доручення, які надалі обготівковували

Як хакери за допомогою «вірусу» викрали понад 5 млн грн у підприємців?

Офіційний сайт Кіберполіції розповів, як правопорушники розсилали компаніям та підприємцям електронні листи зі шкідливим програмним забезпеченням. Від їхнього імені - створювали фіктивні платіжні доручення, які надалі обготівковували.

Протиправну діяльність викрили працівники Департаменту кіберполіції спільно із слідчим управлінням столичної поліції та Службою безпеки України.

Фігуранти розсилали на електронні адреси компаній та підприємців листи зі шкідливим програмним забезпеченням. Повідомлення маскували під архіви з документами, в яких були вимоги оплати певних послуг чи надання інформації державним органам.

Вірусні програми надавали віддалений доступ до комп’ютерів бухгалтерів та директорів. Зловмисники створювали платіжні доручення від імені юридичних та фізичних осіб на підконтрольні рахунки.  У подальшому гроші обготівковували.

За попередніми підрахунками, потерпілим нанесено понад 5 мільйонів гривень збитків.

Правоохоронці провели вісім обшуків на території Києва та Київської області. Вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, флеш-накопичувачі та «чорнові» записи.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 185 (Крадіжка), ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Зловмисникам може загрожувати до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Київська міська прокуратура.

Джерело: Департамент кіберполіції Національної поліції України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»