Главная Все новости Труд и социальная защита Оплата труда

Зарплаты руководителей госпредприятий предлагают привязать к окладам уборщиц

Руководитель предприятия, которое полностью или частично принадлежит государству или местной власти, не должен получать в 30 раз больше чем уборщица. Об этом говорится в законопроекте №10379

У пояснювальній записці до проекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів про працю» (№10379) наголошується на «величезних зловживаннях щодо розподілу фонду оплати праці між працівниками суб’єктів господарювання, що належать повністю або частково державі або територіальній громаді» - пише "ЗіБ".

Дійсно, ЗМІ та політики час від часу шокують українців інформацією про доходи керівників державних монополій, що виражаються семизначними цифрами. І ці зарплати перевищують навіть ті, що отримують керівники аналогічних підприємств у країнах ЄС. Проте доходи пересічних працівників цих самих підприємств у рази нижчі за європейські.

На думку автора проекту, керівники таких підприємств будуть більше зацікавлені у зростанні зарплат своїх підлеглих, якщо їхні доходи напряму залежатимуть від розміру мінімальної зарплати на підприємстві. А тому пропонується заборонити більш ніж 30-кратний розрив між найменшою та найбільшою зарплатами і посадовими окладами на підприємстві, в установі, організації, що прямо або опосередковано належить повністю або частково державі чи територіальній громаді.

Джерело
Закон&Бізнес
Рубрика:
Труд и социальная защита / Оплата труда
Теги:
Госпредприятия , Заработная плата , Законопроекты , Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 3

Новости по теме

Консультации по теме