Главная Все новости Труд и социальная защита Пенсии

В Украине появится новый сервис для пенсионеров – Э-пенсия

Правительство внедрило информационное взаимодействие между органами ПФУ и другими органами исполнительной власти с целью подтверждения сведений заявителя относительно прав на льготы, актов гражданского состояния, проблем инвалидности, места жительства/пребывания

Мінекономрозвитку розповідає, що 17 липня Кабінет Міністрів України ухвалив ініційоване та розроблене Мінекономрозвитку рішення щодо зниження адміністративного навантаження на громадян через скорочення документів, що мають подаватись ними до пенсійних органів. Мета відповідного рішення – спростити процес призначення, перерахунку, виплати пенсій, встановлення надбавок та доплат до них, або переведення з одного виду пенсії на інший.

Ці правила були прописані у постанові №681. Її й було прийнято на засіданні 17 липня. Постанова набрала чинності 2 серпня.

Відповідно до ухваленої постанови Уряд запровадив інформаційну взаємодію між органами Пенсійного фонду та іншими органами виконавчої влади, зокрема, з метою підтвердження відомостей заявника стосовно прав на пільги, актів цивільного стану громадян, проблем інвалідності, місця проживання/перебування.

До ухвалення цієї постанови через відсутність ефективної взаємодії між пенсійними органами та іншими органами влади існувала проблема, коли громадяни були змушені подавати документи, що містять однакову інформацію і відомості що вже є в наявності у держави у різних реєстрах. Водночас, громадяни для нарахування пенсії були змушені витрачати час і гроші на відвідування різних органів для збору потрібної інформації і документів.

Ухвалена Урядом постанова пропонує безоплатне використання інформації та електронний документообіг з принаймні 6 різних інформаційних реєстрів: Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Централізованого банку даних з проблем інвалідності, Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, реєстрів даних про дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, які проживають чи перебувають в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, реєстрів територіальних громад.

Це дасть змогу скоротити кількість документів, які подаються громадянами України безпосередньо до пенсійних органів, забезпечить прозорість призначення пенсій за рахунок використання актуальної та достовірної інформації, яка міститься у державних реєстрах.

 

Від редакції: Також про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник голови Держагентства з питань електронного урядування Олексій Вискуб: «Сьогодні схвалено дуже важливу Постанову, яка передбачає суттєву оптимізацію та запровадження онлайн таких масових та суспільно важливих послуг:

  • призначення пенсії;
  • перерахунок пенсії;
  • призначення до пенсії надбавок, допомоги, доплат та компенсацій;
  • поновлення виплати пенсії;
  • переведення з одного виду пенсії на інший.

Завдяки запровадженню електронної взаємодії кількість документів, що вимагаються від заявника буде зменшено на 9! (в в середньому по кожній послузі).»

Джерело
Пресс-служба Министерства экономического развития и торговли
Рубрика:
Труд и социальная защита / Пенсии
Теги:
Пенсия

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?