Главная Все новости Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Какой новый размер штрафа за неуведомление ГНС нотариусом о заключенных договорах аренды?

В случае совершения такого нотариального действия без уведомления ГНС придется уплатить штраф в размере 680 грн за каждое такое нарушение

ДПС  у Сумській області  інформує, що Законом №466-IX  змінено  штрафні санкції за  порушення порядку подання інформації контролюючим органам про угоди щодо оренди об'єктів нерухомості. Такий порядок  передбачений у спеціальній ст. 119 ˡ Податкового кодексу України.

Нагадуємо, відповідно до пп. "б" пп. 170.1.5 ПКУ у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця.  За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену статтею 119 ˡ ПКУ.

Так, пунктом 119 ˡ.1 статті 119 ˡ визначено, що порушення нотаріусом порядку та/або строків подання інформації щодо посвідчення договорів оренди об'єктів нерухомості в разі вчинення такої нотаріальної дії тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 гривень за кожне таке порушення.

Дії, передбачені пунктом 119 ˡ.1 статті 119 ˡ, вчинені суб'єктом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1360 гривень за кожне таке порушення.

Аналогічні штрафи, за порушення порядку подання зазначеної інформації, застосовуватимуться і до  посередників зі здачі нерухомості в оренду.

Адже, згідно з пп. 170.1.6 п. 170.1 ст. 170 ПКУ суб'єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов'язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов'язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за  встановленою  формою.

За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації рієлтер несе відповідальність, передбачену статтею 119 ˡ ПКУ.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ГНС в Сумской области
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Ответственность , Нотариус , Аренда , Договор , Налоговая реформа -2020

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме