• Посилання скопійовано

Сума штрафу має грунтуватись на чітких критеріях, а не суб’єктивній оцінці інспектора: позиція бізнесу

Положення, які дозволяють перевіряючим органам накладати мільйонні штрафи базуючись на суб’єктивних оцінках того чи іншого інспектора Держпродспоживслужби необхідно виключити

Сума штрафу має грунтуватись на чітких критеріях, а не суб’єктивній оцінці інспектора: позиція бізнесу

Положення, які дозволяють перевіряючим органам накладати мільйонні штрафи базуючись на суб’єктивних оцінках того чи іншого інспектора Держпродспоживслужби необхідно виключити. Про це йшлося на зустрічі бізнесу з головою тимчасової слідчої комісії з питань захисту прав інвесторів Галиною Янченко, а також головою Держпродспоживслужи Владиславою Магалецькою, головою ДРС Олексієм Кучером. Від Європейської Бізнес Асоціації до обговорення долучилась Світлана Михайловська, заступник директора.

Також під час зустрічі було презентовано новий законопроєкт, направлений на вирішення існуючих проблем при проведенні перевірок бізнесу представниками Держпродспоживслужби.

Так, він передбачає три основні новації. По-перше, розмір штрафу за так зване створення перешкод для перевіряючих органів під час проведення перевірок пропонується зменшити з діапазону від 1% до 10% від вартості реалізованої продукції за попередній календарний місяць до діапазону від 0.1% до 5%. По-друге, з метою уникнення корупційних ризиків при визначенні інспектором відсотку розміру штрафу, пропонується встановити чітку градацію для визначення розміру штрафу в залежності від ступеня ризиковості підприємства, а також, того чи було це перше порушення в поточному році, чи це вже повторне порушення. Наприклад, за перше порушення для підприємства з низьким ступенем ризику від провадження господарської діяльності штраф складатиме 0.1%, а за повторне – 0.5%. Для компаній з середнім ступенем ризику штраф складатиме 1% чи 2% відповідно, а для компаній з високим ступенем 3% чи 5%. При цьому, ступені ризиковості підприємств чітко визначені в підзаконних актах, таким чином буде знівельовано можливість для інспектора суб’єктивно визначати розмір того чи іншого штрафу. По-третє, пропонується чітко визначити що «створенням перешкод» під час проведення перевірок є саме недопуск перевіряючих органів на перевірку, а не просто «невиконання їх законних вимог».

Європейська Бізнес Асоціація підтримує необхідність покращення законодавчих норм і щодо накладання штрафів на бізнес за так-зване «створення перешкод» представникам перевіряючих органів, і законодавства про захист прав споживачів.

«Асоціація вже тривалий час наголошує на необхідності впровадження дієвих механізмів притягнення до відповідальності посадових осіб за зловживання їх повноваженнями при проведенні перевірок. Водночас, надзвичайно важливо залишити можливість оскаржувати рішення того чи іншого органу в адміністративному порядку до вищого органу, що, в свою чергу, часто дозволяє вирішити те чи інше проблемне питання в досудовому порядку, що зазвичай набагато швидше та менш затратно.»

Світлана Михайловська
Заступник виконавчого директора Європейської Бізнес Асоціації

Тож, Асоціація продовжить відстоювати необхідність законодавчих змін, які дозволять, з одного боку, Держпродспоживслужбі ефективно виконувати свої повноваження, а, з іншого боку, будуть максимально зрозумілими та необтяжливими для законослухняного бізнесу.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»