Главная Все новости Общество и жизнь Автомобили

Когда заработает электронное водительское удостоверение? Позиция заместителя МВД

Уже в ноябре украинские водители смогут создавать и использовать электронные водительские права и техпаспорта с помощью мобильного приложения

Заступник міністра Сергій Гончаров пояснив як працюватимуть нові сервіси МВС: коли запрацює електронне посвідчення водія і які переваги у віртуальних номерних знаків.

«Сьогодні будь-який водій повинен мати з собою два документи – дійсне посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, так званий технічний паспорт. Пропонується через відповідний додаток, який розробляється Міністерством цифрової трансформації за участю МВС, сформувати електронну версію кожного з цих документів, завантажити собі в телефон і вже при зупинці транспортного засобу поліцейським пред’являти не пластикові посвідчення, які продовжують залишатися чинними, а електронну версію. Поліцейський відскануючи зазначені документи, перевірить їх наявність в базі даних», – сказав Сергій Гончаров.

Заступник міністра наголосив, що поліція перевіряє право на керування транспортним засобом, а не наявність фізичного бланку посвідчення водія.

«Тільки за 9 місяців цього року до адміністративної відповідальності за ці порушення притягнуто близько 160 тисяч осіб. Так, частина з них дійсно не мала права на керування транспортними засобами, але поліцейські в деяких випадках штрафують за відсутність фізичного бланка, а не за відсутність права на керування транспортного засобу. Для нас важливо перевірити саме право на керування», – сказав Сергій Гончаров.

Сергій Гончаров пояснив, що для того, щоб водій зміг скористатися цим сервісом, потрібно згенерувати електронне посвідчення. Для цього, у свою чергу, в базах даних МВС має бути оцифроване зображення особи.

«Якщо громадянин має посвідчення нового зразка, у вигляді пластикової картки, то додаток згенерує цифровий образ автоматично. Якщо у людини посвідчення із вклеєною фотокарткою або радянського зразка, сервіс буде мати змогу перевірити чи є оцифроване зображення водія в державних базах даних, наприклад людина має закордонний паспорт нового зразка. Якщо таке зображення є, його можна буде піддягнути, якщо немає – громадянину необхідно буде отримати посвідчення нового зразка … Всі видані раніше права залишаються дійсними, але тільки на території України», – сказав Сергій Гончаров.

«Впевнений, це буде популярною послугую, реєстрація буде дуже простою. Сам додаток запрацює в листопаді – грудні», – резюмував заступник міністра.

Сергій Гончаров також розповів, що Кабінет міністрів підтримав проект закону України «Про внесення змін в закон України «Про дорожній рух», який передбачає віртуальні номерні знаки.

«Зараз, при реєстрації транспортного засобу кожний громадянин отримує технічний паспорт та номерний знак, який відповідає державному стандарту і фізично знаходиться в сервісному центрі. Після прийняття закону, громадянин буде отримувати технічний паспорт, але він не буде отримувати номерний знак безпосередньо в державному органі. Виготовляти такий номерний знак, який відповідає державним стандартам, зможе будь-яке підприємство яке відповідатиме кваліфікаційним вимогам у цій сфері.», – сказав Сергій Гончаров.

Він зазначив, що від нових сервісів виграє громадянин, виграє держава і виграє бізнес. Завдяки цьому відкривається величезне вікно можливостей для невеличких, середніх підприємств займатися виготовленням номерних знаків. Головна вимога – такі номерні знаки повинні відповідати державному стандарту.

Нагадаємо, що раніше, Уряд підтримав ініціативи МВС і Мінцифри щодо впровадження цифрових водійських посвідчень та віртуальних номерних знаків.

***

Читайте також: Електронні посвідчення водія та техпаспорт: експеримент від Уряду

Джерело
Единый портал органов системы МВД Украины
Рубрика:
Общество и жизнь / Автомобили
Теги:
Автотранспорт , Электронный документ

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме