• Посилання скопійовано

Які послаблення карантину запрацюють з 12 травня у Києві? Нове роз'яснення Кличка

Із 12 травня в столиці планують запровадити перший етап послаблень обмежувальних заходів

Які  послаблення карантину запрацюють з 12 травня у Києві? Нове роз'яснення Кличка

Із 12 травня в столиці планують запровадити перший етап послаблень обмежувальних заходів. Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив під час онлайн прес-конференції.

«Ми наближаємося до 12 травня – дня, з якого в столиці плануємо перший етап послаблення обмежень. Нагадаю, чого саме стосуватимуться послаблення. Ми плануємо відкрити в Києві: непродовольчі магазини (загальною площею до 300 кв.м); перукарні та салони краси (за попереднім записом та не більше 1 клієнта на кожну послугу одночасно); парки та сквери: групами обмеженою кількістю осіб; тимчасові споруди (ларьки): із забороною споживання їжі та напоїв на місці; невеликі виробництва непродовольчих товарів і підприємства побутового обслуговування (ательє, побутові послуги та інші). Зможуть працювати і адвокатські та нотаріальні бюро, аудитори. А також – автокінотеатри, музеї під відкритим небом та бібліотеки – поки тільки на видачу книг, без роботи читальних залів», – повідомив Віталій Кличко.

Він наголосив, що дотримання правил безпеки співробітниками та відвідувачами закладів є обов’язковим.

«Обов’язкова термометрія співробітників та відвідувачів. Обов’язкові правила безпеки. Якщо клієнт без маски – він або не заходить у приміщення. Або це – відповідальність надавача послуг, який повинен забезпечити клієнта маскою», – наголосив мер столиці.

Він зазначив, що на першому етапі послаблень зачиненими залишаться великі торгово-розважальні центри. А також – школи, дитячі садочки, дитячі майданчики, прибережні зони відпочинку.

«Бо подивіться,  тільки за минулу добу – у нас семеро хворих дітей!» – підкреслив Віталій Кличко.

Щодо роботи громадського транспорту він зазначив, що наземний громадський транспорт працюватиме на першому етапі послаблень у нинішньому – обмеженому режимі. До 22 травня точно.

«Але ми збільшимо кількість маршрутів у ті райони, що сьогодні мало охоплені. Збільшення маршрутів стосуватиметься електротранспорту – тролейбусів і трамваїв», – додав Віталій Кличко.

Бізнес, що почне роботу, повинен вирішити питання з підвозом своїх співробітників до місця роботи.

«Метро, як я неодноразово говорив, відкриється за рішенням уряду. І це буде не одразу», – наголосив Віталій Кличко.

 

UPD від 12.05.2020 р.

Із 12 травня столиця починає запроваджувати перший етап послаблень протиепідемічних обмежень. Про це йдеться у розпорядженні керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації № 39.

Так, із 12 травня у Києві відкриють:

  • непродовольчі магазини (загальною площею до 300 кв. м крім розташованих у ТРЦ, якщо немає окремого входу з вулиці): із вимогою присутності не більше 1 відвідувача на 10 кв. м площі;
  • салони краси, косметологічні кабінети, перукарні та інші об'єкти побутового обслуговування населення у об’єктах площею не більше 300 кв. м (крім розташованих у ТРЦ, якщо немає окремого входу з вулиці). Звертаємо увагу, що закриті для відвідування: лазні, СПА-салони, кабінети масажу, тату салони тощо;
  • літні та сезонні відкриті майданчики кав’ярень та ресторанів із дотриманням умов безпеки;
  • парки та сквери: групами не більше двох людей або, якщо з дітьми, – двоє дорослих, двоє дітей (крім багатодітних родин – за цих умов кількість дітей не обмежується). При цьому, користуватися дитячими та спортивними майданчиками досі заборонено;
  • невеликі виробництва непродовольчих товарів та підприємства побутового обслуговування (ательє, побутові послуги та інші): із дотримання вимоги не більше 1 співробітника на 10 кв. м та не більше 1 клієнта на 10 кв. м;
  • адвокатські та нотаріальні бюро, аудитори: з вимогою не більше 1 відвідувача на 10 кв. м площі приміщення;
  • автокінотеатри.

 

Закритими з 12 травня продовжують залишатися: 
  • школи, дитячі садочки, заклади професійної (професійно-технічної) освіти, вищі навчальні заклади;
  • театри, кінотеатри, музеї (крім музеїв просто неба), читальні зали бібліотек тощо.
  • розважальні центри та розважальні зони; 
  • розважальні заклади (дискотеки, нічні клуби, комп’ютерні клуби, квест-кімнати, тощо); 
  • спортивні комплекси, басейни, фітнес-центри;
  • заклади побутового обслуговування населення (лазні, СПА-салони, кабінети масажу, тату салони тощо);
  • ринки (крім агропродовольчих), сільськогосподарські ярмарки. торгово-розважальні центри та непродовольчі магазини, площею понад 300 кв.м.

***

Читайте також: З 12 травня у Києві почнуть діяти перші послаблення карантину

Джерело: Київська міська державна адміністрація

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»