Главная Все новости Налогообложение Другие налоги

Легковой автомобиль украден: что с транспортным налогом?

Как разъясняют налоговики, на период между кражей и возвращением автомобиля его владельцем транспортный налог не уплачивается. Но не забудьте откорректировать декларацию по этому налогу!

За які автомобілі їх власникам у 2019 році доведеться сплатити транспортний податок, ми розглядали тут.

При цьому, як і з решта податків на майно, фізичним особам цей податок розраховують до сплати податківці (про що надсилають повідомлення-рішення, про це тут). А юрособам доводиться визначати суму податку самостійно (вона фіксована – по 25 тис. грн за кожен такий автомобіль)  у декларації, яка подається в ДФС до 20 лютого поточного року. При цьому об’єктом оподаткування будуть автомобілі, власниками яких ці юрособи чи фізособи були станом на 1 січня поточного звітного року.

А що, як протягом року трапляється крадіжка автомобіля? Щодо цього в пп. 267.6.8 ПКУ прописані спеціальні правила оподаткування: 

  • у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом;

  • у разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду.

Про це нагадує і ДФС у Дніпропетровській області.

Тобто, що ми маємо?

По-перше, податківців слід повідомити про крадіжку, а сам факт її – відповідно оформити документами.

По-друге, повідомляти їх слід і про повернення автомобіля власнику. Обидва повідомлення має здійснити сам платник транспортного податку-власник авто!

А ще, оскільки юридична особа самостійно визначає суму податку до сплати і про неї вже було подано декларацію, тепер до такої декларації треба внести уточнення (пп. 267.6.9 ПКУ):

  • про скасування обов’язку сплати податку з місяця, наступного за місяцем, у якому сталася крадіжка. Уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань;

  • якщо автомобіль було повернено, то про донарахування суми такого податку – протягом 30 календарних днів з дня складання відповідної постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

Обидва випадки, зрозуміло, не є порушенням і щодо них податківці не повинні застосовувати штрафи. Але, щоб причина подання уточнень (особливо другого) була прозорою і зрозумілою, до декларації слід подати доповнення у довільній формі з відповідними поясненнями, а також зазначені вище копії підтвердних документів.

 

Зверніть увагу: платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію постанови (рішення) про повернення йому авто протягом 10 днів з моменту отримання! 

 

Отже, уточнюючий розрахунок щодо донарахування транспортного податку є сенс подавати з урахуванням строків не лише складання, а й отримання відповідної постанови.

Інша справа, що на момент, коли автомобіль знайшли та повернули власнику, вже могли минути ті 5 років, протягом яких сплачується транспортний податок, і донараховувати його просто не буде сенсу.  Але таку ситуацію ПКУ не розглядає, тому радимо з цього приводу отримати індивідуальну податкову консультацію.

Автор:
Быкова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Автотранспорт , Транспортные средства , Транспортный налог

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?