Як ми писали раніше тут, з 1 жовтня для провайдерів фіксованого інтернету скасовано можливість перебувати на ЄП. За позицією ДПС, юрособи, які подають заяву на реєстрацію платника ЄП 3 групи із зазначенням КВЕД класу 61.10 «Діяльність у сфері проводового електрозв’язку» та класу 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв’язку», на сьогодні не мають права застосовувати ЄП.
Южаніна вже зверталася до Мінфіну та ДПСУ із:
- закликом утриматись від прийняття рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку до правового врегулювання цього проблемного питання;
- проханням негайно ініціювати зміни до ПКУ в частині приведення формулювань видів діяльності у сфері телекомунікацій (електронних комунікацій), перелік яких наведено у п. 8 пп. 291.5.1 ПКУ, у відповідність до Закону України «Про електронні комунікації».
А тепер у своєму Телеграм-каналі вона повідомила, що приблизно 130 інтернет-провайдерів вже оскаржують або планують оскаржувати в адміністративних судах рішення податкової про позбавлення їх права перебувати на спрощеній системі оподаткування.
Найбільше позовів подали в Одеській області (понад 30), Київській, Харківській, Львівській та Івано-Франківській областях (від 15 до 20 у кожній).
За словами Южаніної, законодавство не містить прямої заборони надавачам інтернет-послуг бути платниками єдиного податку.
Але у податківців своя логіка і своє трактування верховенства права.
Вона підкреслила, що доки судова тяганина триватиме, наслідки є неминучими і для бізнесу, і, звісно, для користувачів інтернету.
Ними є:
- монополізація ринку, а отже, зменшення конкуренції на ньому;
- зростання цін – тими, хто може виконати вимогу ДПС перейти на загальну систему оподаткування;
- погіршення якості послуг – відповідно, ті, хто не зможе виконати вимогу ДПС, підуть з ринку.