• Посилання скопійовано

З 1 липня 2025 року стартувало звітування ФОПів ІІІ групи ЄП: хто з них може подати декларацію через Дію?

Минуло півріччя 2025 року, тому для ФОПа ІІІ групи ЄП настав час для звітування. Але через Дію тільки ФОПи зі ставкою 5% можуть подати декларацію. Для цього достатньо внести дані за ІІ квартал: Дія підтягує попередню інформацію та рахує загальну суму податків

З 1 липня 2025 року стартувало звітування ФОПів ІІІ групи ЄП: хто з них може подати декларацію через Дію?

Дія у своєму Телеграм-каналі наголосила, що минуло перше півріччя 2025 року – тому прийшов час для подання декларації ФОПами ІІІ групи ЄП. Для цього достатньо внести дані за ІІ квартал: Дія підтягує попередню інформацію та рахує загальну суму податків. Подати звіт – справа кількох кліків.

 

Хто з ФОПів може подати декларацію через Дію?

Через Дію можуть подати ФОП ІІІ групи зі ставкою ЄП 5%, які не є платниками ПДВ і не мають найманих працівників.

 

Які податки сплачують в Дії?

єдиний податок – 5% доходу;

військовий збір – 1% доходу;

ЄСВ – 22% від місячної мінімальної зарплати (у 2025 році – 8000 грн);

Військовий збір нараховується з ваших доходів за ІІ квартал. Сума змінюється вручну. Наприклад, якщо ви звільнені від сплати військового збору – просто вкажіть «0».

Дія звертає увагу, що попереджень чи обмежень у разі зміни суми не буде – будьте уважними.

 

До якого числа подати декларацію?

Строк подання – до 11 серпня 2025 року включно. Це 40 календарних днів після закінчення ІІ кварталу.

Чи подавати декларацію, якщо не було доходу?

За розʼясненням ДПС в «ЗІР» (107.01.07) за відсутності у фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку третьої групи протягом І кварталу, півріччя, трьох кварталів поточного року доходів та об’єктів оподаткування, що підлягають декларуванню, декларація за такі періоди не подається.

 

Якщо ФОП припинив діяльність у ІІ кварталі?

У такому разі ФОП подає декларацію разом із додатками 1 і 2 (якщо для заповнення є показники), – так само, як і ФОП, що переходить на загальну систему оподаткування. Але в цьому разі у верхній частині декларації замість рядка 8.2 позначка «Х» ставиться в рядку 8.1 «Особливі відмітки платника податку, що подає цю податкову декларацію за останній податковий (звітний) період, на який припадає дата державної реєстрації припинення».

  • Бланк Податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, дивіться на нашому сайті за посиланням.

  • Форму декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця затверджено наказом Мінфіну від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» (у редакції наказу від 31.01.2025 №57).

  • Інструкцію із заповнення та подання цього бланку від редакції «Дебет-Кредит» читайте за посиланням.

  • Більше інструкцій із заповнення та подання бланків податкової та статистичної звітності дивіться тут.

  • Ще більше бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) ви знайдете на нашому сайті у розділі бланків.

  • Всі новини від редакції «Дебет-Кредит» щодо платників єдиного податку третьої групи (юридичних та фізичних осіб) дивіться за посиланням.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»