Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

З лікарняних, отриманих підприємцем за себе, ЄСВ не сплачується

Міндоходів роз'яснило, чи нараховується єдиний соцвнесок на суму лікарняних, отриманих фізособою-єдинником, який не має найманих працівників

Міндоходів в м. Києві у листі від 24.12.2013 р. № 2201/І/26-15-17-04-17 нагадало, що фізособи-єдинники сплачують 34,7% від бази нарахування ЄСВ. Проте при бажанні вони можуть брати участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням. У такому разі базою нарахування єдиного внеску є 36,6 % суми, що визначається такими платниками самостійно (але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, та не менше за розмір мінімального страхового внеску).

Таким чином податківці зробили висновок, що фізособа – підприємець в разі укладення договору добровільної участі не сплачує єдиний соціальний внесок із отриманих за себе сум допомоги з тимчасової втрати працездатності.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Єдиний податок , Єдиний соціальний внесок , Лікарняні

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?