ДФС у м. Києві у листі від 07.02.2017 р. №902/А/26-15-13-02-15 нагадує, що відповідно до п. 295.5 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Пунктом 295.6 ПКУ встановлено, що суми єдиного податку, сплачені відповідно до п. 295.5 ПКУ, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.
Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому ПКУ.
Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі.
Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами ПКУ не передбачено.
Враховуючи вищевикладене, з метою уникнення порушення терміну сплати авансових платежів ДФС України рекомендувала платникам єдиного податку першої і другої груп подавати до контролюючого органу:
- заяву щодо періоду щорічної відпустки - до початку відпустки,
- заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.
Аналогічне роз’яснення розміщено в підкатегорії 107.12 ресурсу "ЗІР".
***
Докладно про те, хто з платників єдиного податку має право на податкову відпустку, як правильно оформити її та що відбуватиметься в цей час із ЄСВ "за себе" - читайте у статті>>