• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Чи може провайдер бути платником єдиного податку: позиція Мінфіну

Вилучено з «Моїх новин»

З’явилось роз’яснення МФУ у проблемному питанні оподаткування діяльності операторів, провайдерів телекомунікацій, які не надають послуг з техобслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж (зокрема, щодо можливості обрання ними спрощеної системи оподаткування)

Чи може провайдер бути платником єдиного податку: позиція Мінфіну

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

Коментар до листа МФУ від 02.04.2020 р. №11220-02-3/9813

У коментованому листі Мінфін зауважує, що зміни до пп. 8 пп. 291.5.1 ПКУ, внесені Законом №129-IX (про які ми писали тут), лише конкретизували перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування.

Отже, фізособи–підприємці не мали права бути платниками єдиного податку, здійснюючи діяльність, визначену пп. 8 п. 291.5.1 ПКУ як до 20.10.2019 року, так і після зазначеної дати (через те, що така діяльність підлягала ліцензуванню).

Водночас у листі звертається увага, що ст. 1 Закону №1280-IV «Про телекомунікації» розділяються поняття «оператора телекомунікацій» та «провайдера телекомунікацій».

При цьому провайдер є суб’єктом господарювання, який має право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку.

Тобто провайдер є суб’єктом госпдіяльності, який не здійснює види діяльності, наведені у пп. 8 п. 291.5.1 ПКУ (які раніше були зазначені у п. 7 ст. 42 Закону №1280 у редакції до 25.12.2019 р.).

Зважаючи на це, Мінфін доходить висновку, що фізособа–підприємець у разі надання провайдерських послуг доступу до мережі Інтернет має право здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування за умови, що таким провайдером не надаються послуги, визначені пп. 8 пп. 291.5.1 ПКУ.

 

Від редакції

І хоча МФУ надає роз’яснення лише щодо підприємців, однак вважаємо, що воно буде актуальне і для юросіб на спрощеній системі оподаткування, оскільки перелік заборонених видів діяльності (зверніть увагу, що йдеться не про КВЕДи, а саме про види діяльності) однаковий для всіх платників ЄП незалежно від виду суб’єкта господарювання.

Також нагадаємо, що податківці в останньому своєму роз’ясненні (яке ми розглядали тут) також притримувались аналогічного підходу, що ФОП у разі надання провайдерських послуг доступу до мережі Інтернет має право бути платником єдиного податку за умови, що таким провайдером не надаються послуги, визначені пп. 8 пп. 291.5.1 ПКУ.

Тепер залишилось дочекатись роз’яснення статистики щодо класифікації послуг інтернет-провайдерів і в цьому питанні можна буде поставити крапку.

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»