• Посилання скопійовано

У які строки ДПС здійснює реєстрацію фізосіб-«єдинників» 1-3 груп?

ДПС зобов’язана протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему зареєструвати таку особу платником ЄП у разі відсутності визначених ПКУ підстав для відмови

У які строки ДПС здійснює реєстрацію фізосіб-«єдинників» 1-3 груп?

Волноваська ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє: бажаючі зареєструватися як фізичні особи - підприємці (далі - ФОПи) мають право обрати спрощену систему оподаткування в разі, якщо їхні види діяльності  не заборонені при переході на єдиний податок (далі – ЄП) і виконані умови для здійснення переходу.

Згідно з п. 299.2 ст. 299 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр платників єдиного податку, який містить інформацію про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку. Контролюючий орган зобов’язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного податку у разі відсутності визначених ПКУ підстав для відмови у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку (п. 299.3 ст. 299 ПКУ).

Згідно з пп. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ зареєстровані в установленому порядку ФОПи, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація. 

Суб’єкти господарювання (новостворені), зареєстровані в установленому законом порядку, які впродовж 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

У випадках, передбачених пп. 298.1.2 п. 298.1 та пп. 298.8.5 п. 298.8 ст. 298 ПКУ, контролюючий орган, у разі відсутності визначених ПКУ підстав для відмови, здійснює реєстрацію суб’єкта господарювання як платника єдиного податку з дати, визначеної відповідно до зазначеного підпункту, протягом двох робочих днів з дати отримання контролюючим органом заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування або отримання цим органом відповідної заяви або відомостей у порядку, встановленому Законом України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (п. 299.4 ст. 299 ПКУ).

Важливо додати, що згідно з пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Звертаємо увагу, що у разі відмови у реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган надає протягом двох робочих днів з дня подання суб’єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб’єктом господарювання у встановленому порядку (п. 299.5 ст. 299 ПКУ).

Джерело: ДПС у Донецькій області

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»