• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Фіскалізація та оплата за товари через NovaPay: чи змінила думку ДПС?

Вилучено з «Моїх новин»

ТОВ "Нова Пей" не є учасником договору між продавцем і покупцем. Воно лише приймає кошти від ініціатора переказу та формує чек ФКЧ-3 – це не підтвердження продажу, а окрема операція. Тому саме продавець повинен у такому випадку застосовувати РРО

Фіскалізація та оплата за товари через NovaPay: чи змінила думку ДПС?

Наведемо передісторію проблеми щодо застосування РРО продавцем товарів у разі післяплати за товар. 

Одеський окружний адміністративний суд нещодавно виніс рішення про те, що у разі доставки товару поштою на умовах післяплати продавець товару не зобов’язаний формувати фіскальний чек і вкладати його до поштового відправлення.

І продавці зраділи, хоча й передчасно. 

Тоді ми вказували, що  це рішення ще може бути оскаржене. Тобто якщо ДПС оскаржить його в суді вищої інстанції, ще невідомо, чим закінчиться та судова справа.

17 червня Суд апеляційної інстанції підтвердив позицію, що фіскалізація післяплати не потрібна!

Але на цьому історія цього питання не закінчилася.

Богдан Янків у своєму Телеграм-каналі зазначив, що наразі ДПС все одно дотримується своєї фіскальної позиції шодо цього питання:  платежі через "Нова Пей" мають ознаки розрахункових операцій, тому підлягають фіскалізації.

 

Що каже Закон?

У ст. 2 Закону №265 міститься визначення "розрахункової операції".

ДПС зазначає, що у Законі є слово «тощо», яке вказує на невичерпність наведеного у ній переліку операцій, які можна віднести та, відповідно, які мають ознаки розрахункових.

 

Чому, на думку податківців, потрібна фіскалізація?

ТОВ "Нова Пей" не є учасником договору між продавцем і покупцем.

Воно лише приймає кошти від ініціатора переказу та формує чек ФКЧ-3 – це НЕ підтвердження продажу, а окрема операція.

ТОВ "Нова Пей" – це не банк. А п. 2 ст. 9 Закону №265, який звільняє від РРО/ПРРО при виконанні банківських операцій, стосується виключно банків.

Висновок податкової: якщо ви приймаєте оплату за товари через ТОВ «Нова Пей», то:

  • це розрахункова операція,
  • ви зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО,
  • ви маєте видати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми.

При цьому окремо застосовувати РРО/ПРРО за операціями з переказу коштів від "Нова Пей" не потрібно.

Янків наголосив, що це позиція ДПС, але судова практика дещо відрізняється. Наразі так і немає рішення Верховного Суду з цього питання, тож чекаємо на це далі.

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»