ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 20.09.2019 р. №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон №128) внесено зміни до Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, зокрема до ст. 5.
Так, відповідно до внесених змін, на період виходу з ладу програмного РРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.
На період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.
Суб’єкт господарювання може використовувати фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 годин протягом календарного місяця.
Порядок визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмного РРО в режимі офлайн, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Контролюючий орган на запит покупця через Електронний кабінет, що функціонує відповідно до ст. 42-1 ПКУ, щодо перевірки справжності та достовірності розрахункового документа надає інформацію про суб’єкта господарювання, господарську одиницю та зарезервований фіскальний номер розрахункового документа.
Використання програмного РРО у період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, забороняється.
Протягом години після встановлення зв’язку із фіскальним сервером контролюючого органу здійснюється передача копій створених програмним РРО розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до фіскального сервера контролюючого органу. Такі розрахункові документи мають бути передані до моменту передачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального звітного чека за день, коли були сформовані такі розрахункові документи.
Такі розрахункові документи мають зберігатися програмним РРО до моменту отримання від контролюючого органу підтвердження про доставку розрахункових документів.
У разі виходу з ладу РРО та/або програмного РРО, що застосовується для реєстрації операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу облік операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та формування розрахункових документів здійснюються у порядку, встановленому Національним банком України.
Аналітику щодо нових правил застосування РРО дивіться тут >>>
***
Ще більше новини щодо нових правил з РРО:
- Увага! Закони щодо нових правил з РРО та кешбеку підписані Президентом
- Нові правила роботи з РРО: відповіді від Мінфіну
- Нові закони про застосування РРО: штрафів у 250% не буде!
- Ухвалені закони про РРО та кешбек не зачіпають спрощену систему, – С. Верланов
- Правда та міфи про касові апарати для бізнесу, – інформація від Верланова
- Міфом є те, що усіх підприємців зобов’яжуть купити РРО, – Верланов
- Кого торкнеться обов'язковість застосування РРО за прийнятим законом? Позиція Верланова
- Верланов передумав: перерахування коштів за товар чи послугу через банківські рахунки не потребує РРО
- Нові правила роботи з РРО: аналіз від Гетманцева
- ДПС прискорює діджиталізацію сервісів, аби підвищити рівень добровільної сплати податків, – Верланов
- Які види РРО можна буде використовувати з 2020 року?
- Які штрафи будуть діяти у 2020 році за незастосування РРО?
- Розрахунки через програмний РРО: які можливості Е-кабінету для покупців?