Уряд впроваджує конкретні програми держпідтримки аграрного сектору, які дозволять сільгоспвиробникам отримати своєчасну реальну допомогу та зупинять негативні тенденції в стагнуючих зараз галузях. Про це йшлося під час відеоконференції з департаментами АПК обласних державних адміністрацій у Мінагрополітики. Перший заступник Міністра Максим Мартинюк взяв участь у відео конференції із міста Суми, де перебуває з робочою поїздкою.
"Особливості цьогорічних урядових програм – зосередженість на підтримці тваринництва, на яке виділено 4 із 6 мільярдів гривень, та розвитку підприємництва на селі, які забезпечать довготривалий економічний та соціальний ефекти", - зазначив Максим Мартинюк.
Він додав, що програми від Уряду охоплюють максимально широкий спектр агровиробників - від підприємств до сімейних ферм і домашніх господарств. Інформація про порядок отримання дотацій має дійти абсолютно до кожного аграрія.
Після деталізації механізмів отримання дотацій, з представниками регіонів була обговорена підготовка до проведення весняно-польових робіт та забезпеченість товаровиробників матеріальними ресурсами.
Так, станом на 22 лютого, вже 16 областей приступили до підживлення озимих зернових культур – роботи проведено на 592 тис. га, що складає 8% до прогнозу.
За попередніми даними регіонів, посівна площа під урожай 2018 року співставна з минулорічною та очікується у межах 27,2 млн га. З них під зерновими культурами – 14,6 млн га (54%), що відповідає нормативам оптимального співвідношення культур у сівозмінах.
***
Читайте також: