• Посилання скопійовано

З 1 квітня обов’язково проектуватимуть універсальні робочі місця для працівників-інвалідів

У нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» міститься обов’язкова вимога – передбачати універсальні робочі місця з урахуванням потреб людей з інвалідністю при проектуванні

З 1 квітня обов’язково проектуватимуть універсальні робочі місця для працівників-інвалідів

У нових державних будівельних нормах –  ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» міститься обов’язкова вимога – передбачати універсальні робочі місця з урахуванням потреб людей з інвалідністю при проектуванні установ, організацій і підприємств. Норма вступає в дію з 1 квітня цього року.

«За даними Держстату в Україні сьогодні налічується близько 3 млн людей з інвалідністю, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я – 10% від всього населення. 80% з них – активні і працездатні, але через недоступність громадського простору вони не можуть у повній мірі здійснювати своє право на працю. І це велика проблема сьогодні. Тому дуже важливо нарешті почати створювати реальний безбар’єрний простір в Україні. І це одне із головне завдань Міністерства. У нових ДБН щодо інклюзивності міститься близько 100 якісних змін для обов’язкового створення доступного простору для всіх маломобільних груп. У тому числі, прописано обов’язкове облаштування частини робочих місць для людей з інвалідністю ще на стадії проектуванні підприємств, установ і організацій. Звичайно, що і будівлі цих закладів повинні також мати реальний безбар’єрний простір ззовні та всередині. Це обов’язково. Норми вступають в дію вже з 1 квітня», –  повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Відтак, у нових ДБН щодо інклюзивності прописано необхідність і чіткі вимоги до проектування в установах, організаціях, на підприємствах робочих місць та простору, які враховуватимуть потреби людей з інвалідністю. Їх кількість і види, розміщення в структурі будівлі встановлюються у завданні на проектування.

Робочі місця мають бути безпечні для здоров’я, раціонально організовані та розташовані не далі 50 м від туалетів, пристроїв питної води, розігріву та споживання їжі.

Якщо проектується спеціалізоване робоче місце для конкретної людини з інвалідністю, то воно повинно включати комплект меблів, обладнання та допоміжні пристрої, пристосовані для конкретного виду інвалідності. Робочі місця для осіб з інвалідністю, які пересуваються на візках, в офісних та адміністративних приміщеннях повинні складати не менше 5,65 кв. м.

Також повинні передбачатися та ідентифікуватися міжнародними символами доступності:

  • доступні паркувальні місця та входи до будівель;
  • доступні ліфти та інші підйомні пристрої;
  • доступні зони безпеки та інші елементи доступності.

Мають бути забезпечені покажчики напрямку до найближчого доступного елементу у:

  • недоступних входах в будівлю та громадських туалетах;
  • ліфтах, не пристосованих для осіб з інвалідністю;
  • виходах і сходах, які не є шляхами евакуації для осіб з інвалідністю.

Інформування, а також сигналізація про небезпеку, повинні мати візуальну, звукову і тактильну інформацію, а позначення приміщень всередині будівель –  дублюватися тактильними знаками та розміщуватися поряд з дверима з боку дверних ручок.

За словами Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть працевлаштуванню людей з інвалідністю та їх подальшому професійному розвитку, забезпеченню їх права на працю та адаптації у суспільстві.

 

Довідково

Нові ДБН розроблені ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». Вони адаптовані до європейських норм та містять наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Джерело: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»