• Посилання скопійовано

ВРУ прийняла закон про контроль за ринками капіталу та товарними ринками

22 лютого ВРУ прийняла Закон щодо регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках. Докладніше про це ми розповідаємо далі у новині

ВРУ прийняла закон про контроль за ринками капіталу та товарними ринками

Верховна Рада України на пленарному засіданні 22 лютого 2024 р. прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків" та деяких інших законодавчих актів України щодо регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках» (реєстр. №5865).

Законом, зокрема, передбачається:

  1. Викладення в новій редакції застарілого Закону України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків" (колишня назва "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні"), прийнятого у 1996 році.
  2. Суттєве посилення інституційної спроможності Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).
  3. Суттєве посилення НКЦПФР, яке відбувається як за рахунок нових повноважень (зокрема, можливість проведення розслідувань правопорушень на ринках капіталу), так і збільшення незалежності, зокрема матеріально-технічного забезпечення, у тому числі оплати праці.
  4. Запровадження значної кількості новацій у регулюванні ринків капіталу та організованих товарних ринків, зокрема у частині міжнародного співробітництва з іноземними фінансовими регуляторами, щодо появи механізмів повідомлень про правопорушення на ринках тощо.
  5. Поява нового потужного фінансового регулятора, який матиме достатньо повноважень та можливостей для забезпечення всебічного контролю та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках.
  6. Застосування фінансових санкцій за порушення на ринках капіталу та товарних ринках до фізичних осіб в розмірі до 2,5 мільйонів гривень, до юридичних осіб в розмірі до 10 мільйонів гривень, або до 5 відсотків загального річного обороту такої юридичної особи.
  7. Викладення у новій редакції Закону структуровано таким чином, щоб забезпечити поступове набрання чинності окремими складовими (наприклад, щодо фінансування НКЦПФР за рахунок внесків учасників ринків, положення щодо великих (орієнтовно європейських рівнів) штрафних санкцій, щодо зазначених інформаторів тощо - відкладаються на пізніші дати 2026, 2028).

Джерело: Верховна Рада України

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»