Головна Усі новини Держрегулювання ЗЕД

Затримки із митним оформленням вантажів продовжуються, – ЕВА

З початку вересня 2020 року від бізнесу почали надходити скарги на затримки митного оформлення вантажів, пов’язані з контролем митної вартості товарів

З початку вересня 2020 року від бізнесу почали надходити скарги на затримки митного оформлення вантажів, пов’язані з контролем митної вартості товарів.

Станом на сьогодні компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації повідомляють, що митне оформлення вантажів відбувається з постійними затримками. Причина – питання підтвердження митної вартості. Так, за інформацією від компаній-членів Асоціації, рішення митних органів часто оскаржують саме через неправомірну вимогу підвищення митної вартості товарів.

Судова практика щодо митної вартості є усталеною і обов’язковою для митних органів. Застосовуючи положення Митного кодексу, Верховний Суд неодноразово констатував, що:

  • митні органи повинні письмово обґрунтовувати розбіжності чи недоліки у первинному пакеті документів, а також неможливість перевірки обставин за наявними документами,
  • розбіжності чи відсутність відомостей повинні мати пряме відношення до визначення митної вартості. Технічні недоліки у документах, які прямо не впливають на складові митної вартості (наприклад описки, дані про строки оплати товару тощо), не можуть бути підставою для витребування документів.
  • митниця має право витребувати лише ті документи, які можуть усунути вказані сумніви і недоліки, а не усі передбачені законом.

Тож справи, де митний орган неправомірно витребує додаткові документи є завідомо програшними. В результаті, митні органи витрачають зусилля на розгляд справ, які є для митниці неперспективними, розпорошуючи ресурси державного бюджету та свої зусилля.

Звітування про збільшення надходжень до бюджету від Держмитслужби, у багатьох випадках, матиме логічне продовження у вигляді відшкодування з державного бюджету за рішенням суду.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до голови комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Д. Гетманцева, Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля, Міністра фінансів України С. Марченка з проханням довести до логічного завершення розгляд проблеми визнання митної вартості, який розпочався близько місяця тому комітетом ВРУ. Сподіваємось, все ж голос бізнесу буде почуто.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Європейська Бізнес Асоціація
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Митниця , ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі