Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Дві та більше податкові накладні на одну оплату — у покупця не буде податкового кредиту

Про те, що податкові накладні (крім зведених та щоденно-підсумкових) складаються на кожну оплату чи відвантаження товарів (надання послуг), платники ПДВ знають давно. Але спокуса погратися із ними не відпускає: то ці суми поєднують, то ділять. Що у результаті має покупець із податковим кредитом?

Якщо оплати поєднали

Про цю ситуацію податківці говорили, а ми писали раніше тут>> 

За нею висновок був лояльний до платників податків. Адже ще в Узагальнюючій податковій консультації №127 зазначалося: у випадку отримання кількох авансових платежів протягом одного дня від одного і того ж покупця за один і той же товар в межах одного і того ж договору, не буде вважатися помилкою, коли постачальником буде виписана одна податкова накладна на загальну суму таких авансових платежів.  

Час іде, а правила складання ПН змінюються. Дані про договір вже виключили з реквізитів ПН. Натомість все частіше платники складають зведені ПН. Тож, свіжа позиція податківців така: якщо у цивільно-правовому договорі з покупцем не передбачено складання зведених податкових накладних, та покупець одного і того ж дня оплачує товар кількома авансовими платежами в межах різних цивільно-правових договорів, також не буде вважатися помилкою, якщо продавцем буде складена одна податкова накладна на загальну суму таких авансових платежів.  

 

Якщо оплату розбили на частини

А тут роз’яснення податківців не такі лояльні. Ось свіже роз'яснення, наведене ДФСУ у листі від 26.03.2018 р. №1230/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

За словами податківців, складання двох або більше податкових накладних у випадку отримання попередньої оплати товарів/послуг однією сумою не відповідає нормам ПКУ та не дає можливості ідентифікувати операції. Тобто, в ситуації, наведеній вище, яка теж суперечить ПКУ (в ньому немає дозволу так робити) все нормально і все ідентифікується. А тут – ні. І це може стати проблемою.  

Адже, за словами авторів цього роз’яснення, у разі складання таких ПН постачальником покупець не має підстав для віднесення зазначених в них сум ПДВ до податкового кредиту, оскільки такі податкові накладні не відповідають первинним документам. 

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Податковий кредит

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 20

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?