Головна Усі новини Оподаткування Податок на прибуток

Чи зменшується фінрезультат на дохід, нарахований від участі в капіталі "єдинника" IV групи

У платників, починаючи з 01.01.2018 року, зменшення фінансового результату до оподаткування відбувається при нарахуванні доходів від їх участі в капіталі інших платників податку на прибуток та платників єдиного податку (тобто "єдинників" 3-ї та 4-ї групи)

ДФСУ у листі від 06.02.2018 р. №495/6/99-99-15-02-02-15/ІПК зазначила, що відповідно до пп. 140.4.1 ПКУ фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму нарахованих доходів від участі в капіталі інших платників податку на прибуток, платників єдиного податку та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від інших платників цього податку (крім інститутів спільного інвестування та платників, прибуток яких звільняється від оподаткування, у розмірі прибутку, звільненого від оподаткування).

Таким чином, у платників, починаючи з 01.01.2018 року, зменшення фінансового результату до оподаткування відбувається при нарахуванні доходів від їх участі в капіталі інших платників податку на прибуток та платників єдиного податку (тобто платників єдиного податку 3-ї та 4-ї групи).

Що стосується дивідендів, які нараховуються на користь платника податку на прибуток платниками єдиного податку, то фінансовий результат до оподаткування на їх суму не зменшується (тобто вони враховуються у складі доходу).

Своєю чергою, це пов’язано зі звільненням платників єдиного податку від обов'язку з нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток за визначеною п. 136.1 ПКУ ставкою при виплаті ними дивідендів (пп. 57.1-1.2 ПКУ).

***

Читайте також:

Чи сплачуються авансові внески при виплаті дивідендів "єдинниками" за минулі роки? 

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
4 група ЄП , Дивіденди , Доходи , Єдиний податок , Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?