• Посилання скопійовано

«Контролюючі органи і перевірки» №13(149) | 03.09.2024 р.

Сто сорок дев'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена перевіркам різних органів влади та їхній діяльності в цілому

«Контролюючі органи і перевірки» №13(149) | 03.09.2024 р.
Це –тринадцятий з початку року (сто сорок девʼятий загалом та тридцять девʼятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена перевіркам різних органів влади та їхній діяльності в цілому. З моменту написання попередньої розсилки минуло три тижні, тож нам є про що розповісти. Зокрема:
  • нагадаємо, яким чином після виникнення податкового боргу проводиться опис майна;
  • підкреслимо, що ДПС оновила свій план-графік перевірок на 2024 рік;
  • зауважимо, що ВС підтвердив обґрунтованість донарахувань ДПС щодо ТЦУ;
  •  зʼясуємо, які документи може вимагати ДПС під час трудових перевірок;
  • повідомимо, що штрафи за розбіжності даних про бенефіціарів почали діяти з 1 вересня;
  • розповімо, що Нацполіція пропонує запровадити кримінальну відповідальність для дропів;
  • наголосимо, що з 1 вересня діє новий обовʼязок СПФМ щодо даних про бенефіціарів.
Гарного вам читання!
 

Які документи може вимагати ДПС під час трудових перевірок?

Податківці у підкатегорії 130.01 «ЗІР» вказали, що під час проведення фактичної перевірки в частині дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору перевіряється наявність належного оформлення трудових відносин, з'ясовуються питання щодо ведення обліку роботи, виконаної працівником, обліку витрат на оплату праці, відомості про оплату праці працівника.
Для з'ясування факту належного оформлення трудових відносин з працівником, який здійснює трудову діяльність, можуть використовуватися документи, що посвідчують особу, або інші документи, які дають змогу її ідентифікувати (посадове посвідчення, посвідчення водія, санітарна книжка тощо).

Увага! ДПС оновила план-графік перевірок юросіб на 2024 рік

30 серпня 2024 року ДПСУ оприлюднила оновлений план-графік перевірок на 2024 рік.
Зміни наразі торкнулися лише Розділу I «Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб» та Розділу II «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» (завантажити).
Згідно з ними цього року податківці планують провести 2374 перевірки юросіб (у первинному варіанті було 2172, в останньому оновленні за липень - 2313). Тобто кількість юросіб збільшилася на 61.
Без змін (станом на 31.07.2024) наразі залишилися:
  • Розділ ІІІ «Документальні планові перевірки фізичних осіб» (завантажити). За ним планується перевірити 916 фізосіб;
     
  • Розділ IV «Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (завантажити). Ним передбачено 174 перевірки.

Нацполіція пропонує запровадити кримінальну відповідальність для дропів

Крім вже вирішеного питання з обмеженнями переказів між картками фізосіб у розмірі 150 тис. грн, пропонується в майбутньому вести спеціальний реєстр дропів, щоби банківська система таких осіб відстежувала та запобігала незаконному транзиту коштів.
У Нацполіції пропонують піти ще далі та запровадити для дропів кримінальну відповідальність. За оформлення банківських карток за винагороду чи надання рахунків у користування дропам пропонується передбачити покарання у вигляді позбавленні волі до трьох років. За такі самі дії, вчинені повторно, – до п’яти років за ґратами.

Яким чином після виникнення податкового боргу проводиться опис майна?

Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, яке пред’являється платнику податків, що має податковий борг.
Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відмова платника податків від підписання акта опису майна, на яке поширюється право податкової застави, не звільняє такого платника податків від поширення права податкової застави на описане майно. У такому випадку опис здійснюється у присутності не менш ніж двох понятих. Про це ми писали тут

З 1 вересня діє новий обовʼязок СПФМ щодо даних про бенефіціарів

З 1 вересня СПФМ повідомлятимуть держателя ЄДР про виявлення розбіжностей між отриманими ними в результаті належної перевірки та розміщеними в ЄДР відомостями про кінцевих бенефіціарів та структуру власності. Строк повідомлення – 10 р. дн.
При цьому на офіційному вебсайті Міністерства юстиції буде створено рубрику «Повідомлення держателя Єдиного державного реєстру про виявлення розбіжностей між отриманими СПФМ в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в Єдиному державному реєстрі відомостями про КБВ та/або структуру власності юридичної особи». В ній будуть розміщені передбачені пунктом 7 Порядку повідомлення сертифікат шифрування та адреса електронної пошти.
Про це ми писали тут.

ВС підтвердив обґрунтованість донарахувань ДПС щодо ТЦУ

У своєму рішенні ВС наголосив, що на біржі здійснюються операції з похідними фінансовими інструментами (ф’ючерсами), а не укладаються угоди на постачання реальних товарів. При цьому ф’ючерсні контракти зазвичай закриваються шляхом проведення взаєморозрахунків між сторонами після закінчення терміну контракту або шляхом укладення однією зі сторін зворотної операції до закінчення терміну контракту.
Також ДПС обґрунтовано здійснив порівняння цін КО з діапазоном цін джерела інформації на найближчу до дня здійснення КО дату, яка відбулася саме в момент переходу права власності на товар.
На підставі цих особливостей ВС було підтверджено обґрунтованість висновків ДПС, викладених в акті перевірки щодо порушення позивачем положень ст. 39 ПКУ. Як наслідок, платником податку сплачено до бюджету грошове зобов’язання у сумі 13,9 млн гривень.

Наостанок - аналітика від редакції

З 1 вересня 2024 року Мін’юст застосовуватиме штрафи за виявлені розбіжності щодо відомостей про КБВ та структуру власності юрособи.
В яких випадках є загроза штрафів? Яка процедура їх застосування? Що потрібно зробити до 1 вересня 2024 року? Про це все ми писали тут.

Наразі це все.
Більше новин на тему перевірок ви знайдете тут, а консультацій –  тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»