• Посилання скопійовано

«Контролюючі органи і перевірки» №17(153) | 27.11.2024 р.

Сто п'ятдесят третій лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена перевіркам різних органів влади та їхній діяльності в цілому

«Контролюючі органи і перевірки» №17(153) | 27.11.2024 р.
Це – сімнадцятий з початку року (сто п’ятдесят третій загалом та сорок третій під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена перевіркам різних органів влади та їхній діяльності в цілому. З моменту написання попередньої розсилки минуло три тижні, тож нам є про що розповісти. Зокрема:
  • проінформуємо, що ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік;
  • підкреслимо, що Держпродспоживслужба поділилася результатами «антитютюнових» перевірок за 9 місяців 2024 року;
  • зауважимо, що банкам вже дозволено надавати дані Нацполіції для боротьби з «дропами»;
  • розповімо, що з 1 січня 2025 року буде відновлено планові перевірки Держлікслужбою;
  • підкреслимо, що повноваження підрозділів БЕБ будуть розширені;
  • наголосимо, що Закон про реформування Держпраці офіційно опубліковано.
Гарного вам читання!
 

УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік

Хоча мораторій на перевірки ще діє, деяким контролюючим органам дозволено проводити перевірки.
З Наказом ДРС «Про затвердження Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2025 рік» від 14.11.2024 №257 можна ознайомитися тут
Підкреслимо, що наразі Інспекційний портал закритий для бізнесу. Доступ до Системи надається тільки працівникам органів ДНК та ДРС. Тож перейти на портал не вийде.
План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2025 рік можна завантажити у форматі.xlsx (він налічує 32037 записів). Про це ми писали тут.

Держпродспоживслужба поділилася результатами «антитютюнових» перевірок за 9 місяців 2024 року

Держпродспоживслужба провела 199 позапланових перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання антитютюнового законодавства. Виявлено порушення у 135 суб’єктів господарювання, що становить 69% від усіх перевірених.
Під час перевірок були зафіксовані такі порушення:
  • недотримання вимог до роздрібної торгівлі електронними сигаретами та маркування упаковок тютюнових виробів;
  • розміщення кальянів та використання тютюнових виробів у заборонених місцях, окрім закладів ресторанного господарства;
  • встановлення попільничок і використання тютюнових виробів у приміщеннях закладів громадського харчування;
  • відсутність інформаційних знаків про заборону куріння;
  • порушення заборони на рекламу та стимулювання продажу тютюнових виробів.
За результатами перевірок на порушників було накладено штрафи на загальну суму 4,2 млн грн.

Банки надаватимуть дані Нацполіції для боротьби з «дропами»: опубліковано Закон

Нагадаємо, що ще 8 жовтня ВРУ прийняла у ІІ читанні та в цілому законопроєкт №11043 про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення функцій Національного банку України з державного регулювання ринків фінансових послуг.
А 6 листопада Президент підписав відповідний Закон №3994-IX. 7 листопада його опубліковано у «Голосі України», а 8 листопада він набрав чинності (крім окремих норм).
У цьому Законі міститься обовʼязок банків та інших фінансових установ надавати інформацію за запитом Нацполіції, зокрема дані фінансових операцій та напрями, куди кошти перераховувались. Це, зокрема, створюється для боротьби з неналежними користувачами карток, так званими «дроперами», які надають свої картки зловмисникам для перерахування вкрадених коштів.

З 1 січня 2025 року буде відновлено планові перевірки Держлікслужбою

Постановою КМУ від 05.11.2024 №1264 передбачено відновлення з 1 січня 2025 року планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням госпсуб'єктами вимог законодавства щодо якості лікарських засобів,  Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з культивування рослин (крім конопель для промислових цілей), включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого КМУ, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, затверджених постановою КМУ від 06.04.2016 №282, та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою КМУ від 30.11.2016 №929. Про це читайте ось тут.

Закон про реформування Держпраці офіційно опубліковано

6 листопада Президент підписав відповідний Закон №3992-IX. 7 листопада його опубліковано в «Голосі України». Але Закон набирає чинності тільки через 6 місяців з дня, наступного за днем його опублікування. Тож він запрацює тільки у травні 2025 року.
Закон передбачає розмежування політик промислової безпеки, охорони праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду. Це дозволить перерозподілити та оптимізувати функції між відповідними центральними органами виконавчої влади.
Зокрема, за Законом іншим органам передаються такі функції Держпраці:
  • реєстрації та обліку великотоннажних транспортних засобів та інших технологічних транспортних засобів – до МВС;
     
  • контролю за дотриманням законодавства про рекламу (щодо змісту реклами про вакансії ) – до Держпродспоживслужби.

Повноваження підрозділів БЕБ будуть розширені: Уряд схвалив законопроєкт

12 листопада під час чергового засідання Уряду було схвалено проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення правового регулювання діяльності Бюро економічної безпеки України».
Законопроєктом пропонується внести зміни до низки законів України з метою поширення їх окремих положень на Бюро економічної безпеки України, а саме: 
  • надати право службовим особам підрозділу дізнання або уповноваженим особам іншого підрозділу БЕБ, які уповноважені здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків, звертатися із запитом до державних спеціалізованих установ про отримання висновку спеціаліста при зʼясуванні обставин вчинення кримінального проступку; 
     
  • передбачити розкриття страховиком на письмову вимогу БЕБ інформації, що становить таємницю страхування, у разі початку кримінального провадження стосовно фізичної особи або посадових осіб юридичної особи; 
     
  • доповнити повноваження військово-цивільних та військових адміністрацій повноваженням щодо сприяння діяльності БЕБ; 
     
  • надати право тимчасовій слідчій комісії ВРУ залучати до участі в розслідуванні працівників БЕБ.

Наразі це все.
Більше новин на тему перевірок ви знайдете тут, а консультацій –  тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»