• Посилання скопійовано

«Контролюючі органи і перевірки» №01(155) | 15.01.2025 р.

Сто п'ятдесят п'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена перевіркам різних органів влади та їхній діяльності в цілому

«Контролюючі органи і перевірки» №01(155) | 15.01.2025 р.
Це – перший з початку року (сто п’ятдесят пʼятий загалом та сорок пʼятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена перевіркам різних органів влади та їхній діяльності в цілому. З моменту написання попередньої розсилки минуло три тижні, тож нам є про що розповісти. Зокрема:
  • дізнаємося, що Мін’юст оновив свій графік планових комплексних перевірок на 2025 рік;
  • визначимося, чи має право ДПІ здійснювати перевірки платників податків;
  • розкажемо, в яких випадках ДПС має право оновлювати план-графік перевірок;
  • зазначимо, що з 1 січня 2025 року – нові коди ДПІ обслуговування платників через оновлення структури ДПС;
  • нагадаємо, що Уряд відновив державний контроль нехарчової продукції;
  • зауважимо, що ДПС вже затвердила план-графік своїх перевірок на 2025 рік.
Гарного вам читання!
 

Мін’юст оновив свій графік планових комплексних перевірок на 2025 рік

Мін'юст надав інформацію для нотаріусів щодо графіків проведення планових комплексних перевірок організації роботи:
  • державних нотаріальних контор,
  • організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів та дотримання державними і приватними нотаріусами міста Києва, Київської, Вінницької, Житомирської, Хмельницької та Черкаської областей, та порядку вчинення нотаріальних дій і виконання ними правил нотаріального діловодства на 2025 рік.
Що саме підлягатиме перевірці?
  • Дотримання законодавства про нотаріальну діяльність.
  • Відповідність правил діловодства та вчинення нотаріальних дій.
  • Організація роботи державних та приватних нотаріальних контор.

Чи має право ДПІ здійснювати перевірки платників податків

Податківці підкреслили, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки (абзац перший п. 75.1 ст. 75 ПКУ).
Підпунктом 19-1.1.1 та ст. 19-3 ПКУ визначено перелік функцій контролюючих органів та державних податкових інспекцій. Функцію контрольно-перевірочної роботи закріплено виключно за контролюючими органами обласного та центрального рівнів.
Саме тому проведення камеральних, документальних (планових або позапланових, виїзних або невиїзних) і фактичних перевірок може бути здійснено лише контролюючими органами обласного та центрального рівнів ДПС.

В яких випадках ДПС має право оновлювати план-графік своїх перевірок?

Запорізькі податківці зауважили, що внесення змін до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік допускається не частіше одного разу в першому та одного разу в другому кварталі такого року, крім випадків, коли зміни пов’язані зі змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.
Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік внаслідок внесення змін у такому році (інших ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата не раніше 01 липня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у першому кварталі такого року і не раніше 01 жовтня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у другому кварталі такого року.

З 1 січня 2025 року – нові коди ДПІ обслуговування платників через оновлення структури ДПС

У зв’язку зі зміною структури ДПС в областях та м. Києві відповідно до адміністративно-територіального устрою України з 01.01.2025 проведено зміну ДПІ та коду ДПІ обслуговування платників.
Перелік нових ДПІ у розрізі адміністративних районів кожної області та ДПІ у місті Київ наведено тут.
Також дані про ДПІ за основним та неосновним місцем обліку можна переглянути в Електронному кабінеті платника податку:
  • «Дані про взяття на облік платників податку» у відкритій частині;
  • «Реєстраційні дані» меню «Облікові дані платника» в приватній частині.
Цю інформацію треба врахувати  під час подання звітності та інших електронних документів до ДПС у 2025 році. 
Також у повідомленні ДПС наведено перелік ДПІ у розрізі адміністративних районів кожної області та ДПІ у місті Київ. А як змінити код в програмі M.E.Doc дивіться тут.

Уряд відновив державний контроль нехарчової продукції

Кабінет Міністрів поновив планові перевірки органами ринкового нагляду нехарчової продукції, які були тимчасово призупинені на період дії воєнного стану. 
Також Уряд відновив державний контроль нехарчової продукції митними органами. 
За позицією Мінекономіки, повернення державного нагляду сприятиме покращенню якості та безпеки  нехарчової продукції. Поступово це наблизить український споживчий ринок до внутрішнього європейського ринку та сприятиме укладенню Угоди про «промисловий безвіз»  між Україною та ЄС.

Податкові перевірки-2025: затверджено план-графік

24 грудня 2024 року ДПСУ оприлюднила на своєму вебсайті план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік.
Довідник структури плану-графіка (розділ, підрозділ, група) можна переглянути за посиланням.
Як завжди, план-графік на 2025 рік складається з чотирьох розділів (для швидкого пошуку у файлах користуйтеся комбінацією клавіш Ctrl+F):
  • Розділ I «Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб» та Розділ II «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» (завантажити). Згідно з ними буде проведено 3492 перевірки юросіб.
     
  • Розділ ІІІ «Документальні планові перевірки фізичних осіб (завантажити).  Він налічує 1028 осіб, до яких наступного року планує завітати з візитом ДПС (у т.ч. вже й ФОПів - платників єдиного податку І та ІІ груп).
     
  • Розділ IV. «Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (завантажити). З таких питань податківці планують провести 266 перевірок.

Наразі це все.
Більше новин на тему перевірок ви знайдете тут, а консультацій –  тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»