Це – вже п’ятдесят четвертий (сьомий в 2022 році та пʼятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена діяльності фізосіб-підприємців на загальній та спрощеній системах. З часу написання попереднього листа минув місяць, тож нам є про що розповісти. А саме:
- розкажемо, як звітувати фізособі-«загальнику», яка змінила адресу, під час війни;
- роз’яснимо, які наслідки чекають на фізособу-«загальника» у разі безкоштовної передачі РРО;
- проінформуємо, що самозайнятим особам хочуть дозволити перехід на ЄП на час війни;
- дізнаємося, як відзвітувати «єдиннику», який в середині кварталу перейшов на ІІІ групу зі ставкою 2%;
- підкреслимо, що з 19 липня для звільнення від сплати ЄП на час хвороби потрібен витяг із Е-реєстру лікарняних.
Гарного вам читання!
***
Самозайнятим особам хочуть дозволити перехід на ЄП на час війни
4 липня 2022 р. у ВРУ зареєстровано законопроєкт №7518 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність у період дії воєнного стану».
Ним пропонується встановити правила та умови, за яких фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, можуть на період дії воєнного стану в Україні обрати спрощену систему оподаткування та звітності.
Зокрема, пропонується поряд з фізичними особами–підприємцями та юридичними особами надати можливість, особам, які провадять незалежну професійну діяльність, обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності на період дії воєнного стану. Про це ми писали тут.
З 19 липня для звільнення від сплати ЄП на час хвороби потрібен витяг із Е-реєстру лікарняних
До 19 липня відповідно до п. 295.5 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільнялись від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Наразі завдяки Закону №2330, який почав діяти з 19 липня, ці норми осучаснили та виклали у новій редакції.
Так, з 19 липня платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Тобто строк та підстави звільнення від сплати єдиного податку не змінилися, але у разі хвороби потрібно буде мати саме витяг з Реєстру е-лікарняних і саме його потрібно буде додавати до відповідної заяви для звільнення від сплати ЄП. Про це докладніше читайте у нашій новині ось тут.
Фізособа-«загальник» безкоштовно передала РРО: чи буде дохід?
Київські податківці наголосили, що у разі безоплатної передачі касового апарату (основного засобу), який був отриманий фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування безкоштовно, така фізична особа зобов’язана включити до доходу суму залишкової вартості об’єкта, що безоплатно передається.
Фізособа-«загальник» під час війни змінила адресу: як звітувати?
Полтавські податківці підкреслили, що у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району, ФОП на загальній системі оподаткування:
- подає декларацію з додатками за новим місцезнаходженням;
- сплачує ПДФО та військовий збір до відповідних бюджетів за попереднім місцезнаходженням до закінчення поточного бюджетного року.
Як відзвітувати «єдиннику», який в середині кварталу перейшов на ІІІ групу зі ставкою 2%?
Платники ЄП, які мали діючу реєстрацію платника ЄП ІІІ групи зі ставками 3% або 5%, та виявили бажання обрати спецгрупу ЄП в середині кварталу, повинні подати звіт за податковий період до дати обрання спрощеної системи зі сплатою 2% від доходу за формою, затвердженою Наказом №578.
Сума доходу платника ЄП ІІІ групи зі ставкою 3% або 5% визначається відповідно до вимог ст. 292 ПКУ за період з першого числа місяця відповідного кварталу до дати переходу на спрощену систему з особливостями оподаткування.
Сума доходу для оподаткування ЄП ІІІ групи за ставкою 2% визначається за період з дня реєстрації платником ЄП ІІІ групи зі ставкою 2% до останнього календарного дня звітного місяця, яка відображається в податковій декларації. Про це ми зазначали ось тут.
***
Наразі це все.
Більше новин щодо діяльності підприємців ви завжди знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»