Головна Усі новини Тематичні розсилки Трудові відносини. Зарплата і кадри

«Трудові відносини. Зарплата і кадри» №16(69) | 10.09.2020 р.

Шістдесят дев'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена трудовим відносинам, зарплаті та кадрам

Це – шістнадцятий в цьому році (і шістдесят дев’ятий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена трудовим відносинам, зарплаті та кадрам. За два тижні, які минули з моменту написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого на цю тему. Зокрема:

 

 • розповімо про індексацію зарплати у вересні;
 • дізнаємося норми тривалості робочого часу на 2021 рік;
 • зауважимо, що Мінекономіки затвердило зміни до Класифікатора професій;
 • повідомимо про прийняття у І читанні законопроєкту про електронні трудові книжки;
 • нагадаємо, що з 1 вересня вже діє новий розмір мінзарплати;
 • розкажемо, що 26 серпня ФСС затвердив нову форму договору подання е-документів

Гарного вам читання!

 

***

Індексація зарплати у вересні 2020 року
Індекс споживчих цін, на підставі якого здійснюється розрахунок для проведення індексації, у липні 2020 року становив 99,4%. Тому він не вплинув на розрахунок коефіцієнта для проведення індексації у вересні 2020 року.

Тобто всі роботодавці будуть нараховувати індексацію за коефіцієнтами для липня-серпня.

Про це ми писали тут. А от як саме індексувати в ці місяці, ми зазначали тут та тут.

 

Норми тривалості робочого часу на 2021 рік
13 серпня Мінекономіки на своєму сайті навело роз'яснення щодо норм тривалості робочого часу на 2021 рік. Нагадаємо, що всі питання щодо сфери праці та зайнятості населення з 27 травня 2020 року передано Мінекономіки. Саме тому роз'яснення надано не Мінсоцполітики, як було раніше.

 Зауважимо, що законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень встановлений на підприємстві, в установі, організації (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні дні. У зв’язку з цим на підприємствах, в установах і організаціях норма тривалості робочого часу на рік визначається самостійно. Але під час розрахунку норми тривалості робочого часу на 2021 рік безпосередньо на підприємстві можна керуватися й показниками від Мінекономіки.

 

Мінекономіки затвердило зміни до Класифікатора професій
Мінекономіки наказом від 18.08.2020 р. №1574 затвердило зміни до Класифікатора професій. Назви професій повинні відповідати новому Українському правопису.

Згідно зі змінами, у Класифікаторі професій професійні назви робіт наводяться у чоловічому роді, крім назв, які застосовуються виключно у жіночому роді (економка, нянька, покоївка, сестра-господиня, швачка).

Однак за потребою користувача при внесенні запису про назву роботи до кадрової документації окремого працівника, професійні назви робіт можуть бути адаптовані для означення жіночої статі особи, яка виконує відповідні роботи. Про це ми писали ось тут.

 

Електронні трудові книжки ще ближче: ВРУ прийняла у І читанні закон 
2 вересня ВРУ прийняла у І читанні законопроект №3623 щодо введення електронних трудових книжок. Зокрема, за ним:

 • запроваджується облік трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб;

 • передбачено п’ятирічний перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника;

 • протягом цього періоду застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так й електронна форма уже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність працівника з Державного реєстру. 

 

Розмір мінзарплати з 1 вересня – 5000 грн
З 1 вересня 2020 року мінімальна зарплата становить:

 • у місячному розмірі- 5000 грн (зараз 4723 гривні);

 • у погодинному розмірі - 29,2 грн (зараз 28,31 гривні).

Інших норм Закон №822 не містить. А це означає, що з 1 вересня:

 • розмір мінімального страхового внеску з ЄСВ збільшено до 1100 грн, а максимальну базу нарахування ЄСВ – до 75000 грн;

 • потрібно буде або збільшувати оклад працівників до 5000 грн, або виплачувати доплату до нового рівня мінімальної;

 • будуть діяти нові розміри трудових штрафів. Зокрема, штраф за кожного неоформленого працівника та кожну зарплату у «конвертах» становитиме 50 000 грн за перше порушення (для роботодавців-«єдинників» І-ІІІ груп залишається попередження).

Про це ми зазначали тут, а про те, які наслідки чекають на роботодавців через збільшення мінзарплати читайте у нашій аналітиці.

 

ФСС затвердив нову форму договору подання е-документів 
Наказом виконавчої дирекції Фонду від 26.08.2020 р. №415-од примірний договір щодо подання електронних документів було затверджено у новій редакції. Внесені зміни приводять договір у відповідність до Закону «Про електронні довірчі послуги».

Але договори про подання електронних документів до Фонду соціального страхування України, укладені в попередні періоди, є чинними і не потребують переоформлення.

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему трудових відносин та зарплати ви знайдете тут, а консультацій – тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Трудові відносини. Зарплата і кадри
Теги:
Відпустки , Відрядження , Заробітна плата , Індексація , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі