• Посилання скопійовано

«Неприбуткові організації» 08(72) | 20.12.2024 р.

Сімдесят другий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно неприбутковим організаціям і установам

«Неприбуткові організації» 08(72) | 20.12.2024 р.
Це – вже сімдесят другий (восьмий у 2024 році та двадцять другий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно неприбутковим організаціям і установам. З моменту написання попереднього листа минуло більше ніж місяць, і нам є про що розповісти. А саме:
  • підкреслимо, що ВРУ пропонують спростити держреєстрацію змін до відомостей про громадські організації;
  • зʼясуємо, як неприбутківцю відкоригувати поданий звіт про використання доходів;
  • дізнаємося, як подати єдину звітність неприбутківцю у разі зміни місцезнаходження посеред року;
  • розповімо, як профспілці зареєструвати зміни до своїх відомостей;
  • проінформуємо, що ВРУ підтримала нові пільги на імпорт і підтримку благодійництва та волонтерства.
Гарного вам читання!

Нові пільги на імпорт і підтримка благодійництва та волонтерства

Як повідомив Д. Гетманцев, 17 грудня 2024 року Рада прийняла законопроєкти:
  • №12266 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України окремих товарів оборонного призначення";
  • №12267 "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом окремих товарів оборонного призначення та Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів" щодо вимог відповідності екологічним нормам".
Ними передбачена підтримка благодійництва та волонтерства:
  • можливість надання неприбутковою організацією благодійної допомоги безпосередньо військовослужбовцям та членам їх сімей без ризику втрати статусу неприбуткової організації у зв’язку з відсутністю в статуті відповідних положень;
  • неоподаткування ПДФО доходів у вигляді зібраних волонтером коштів, які були передані на користь благодійних фондів;
  • забезпечення можливості надання додаткового блага працівникам неприбуткової організації без ризику втрати статусу неприбуткової організації (запобіжник – не більше 5% доходу за рік).

Як профспілці зареєструвати зміни до своїх відомостей?

За розʼясненням Мінʼюсту, для державної реєстрації змін до відомостей про організацію профспілки заявник має підготувати та подати такий пакет документів:
заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування (форма 4), заповнена відповідно до прийнятих змін, які необхідно внести;
примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення керівного органу профспілкової організації про зміни, яке викладається в письмовій формі, прошивається, пронумеровується та скріплюється підписами уповноважених осіб на його підписання, відповідно до положень ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань». Справжність підписів на такому рішенні має бути нотаріально засвідчена з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів;
відомості про склад керівного органу (у разі внесення зміни до складу керівних органів). Цей документ повинен містити відомості про ім’я, дату народження керівника, членів керівного органу, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посаду, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку (адреса електронної пошти тощо).

Раді пропонують спростити держреєстрацію змін до відомостей про громадські організації

16 жовтня 2024 року у ВРУ зареєстровано два законопроєкти зі змінами до Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань":
  • №12125 – щодо спрощення державної реєстрації змін до відомостей про громадські організації;
  • №12126 – щодо онлайн-доступу до матеріалів реєстраційної справи.
Законопроєктом №12125 пропонується запровадити можливість подавати документи для державної реєстрації змін до відомостей про громадську організацію до територіального органу Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі незалежно від місцезнаходження громадської організації (за вибором заявника).
Законопроєктом №12126 пропонується доповнити Закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» можливістю ознайомлення з матеріалами реєстраційної справи юридичної особи засобами Єдиного державного реєстру та можливістю копіювання документів для керівників та учасників юридичних осіб. При цьому перелік документів, доступних для ознайомлення, та порядок їх копіювання встановлюється Міністерством юстиції України. Про це ми писали тут.

Як неприбутківцю відкоригувати поданий звіт про використання доходів?

У разі виправлення помилок шляхом подання уточнюючого Звіту додаток ВП не заповнюється.
Якщо виправлення помилок, допущених при заповненні частини ІІ Звіту, здійснюється у звітному (звітному новому) Звіті за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено помилки, то в додатку ВП відображаються правильні показники за податковий період, який уточнюється, та, порівнюючи їх з відповідними рядками Звіту, що уточнюється, визначається сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання з податку на прибуток, сума пені та штрафу (рядки 07 – 09 таблиці 2 «Результати виправлення помилок» додатка ВП). Сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання, пені та штрафу з додатка ВП переноситься до частини «Виправлення помилок» (рядки 07 – 09) Звіту.
Водночас у разі необхідності уточнення показників, які відображаються у частині I Звіту, неприбуткова організація також може подати Звіт з позначкою «звітний новий», навіть якщо це не призводить до визначення податкових зобов’язань. Про це ми зазначали ось тут.

Неприбутківець змінив місцезнаходження посеред року: що з поданням єдиної звітності з ПДФО?

Іванофранківські податківці розповіли, що у разі зміни місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, податкові агенти – особи, для яких установлені особливості державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в ЄДР (неприбуткові організації, представництва нерезидентів тощо), сплачують ПДФО, ВЗ та подають єдину звітність за новим місцезнаходженням .

Наразі це все.
Більше новин щодо діяльності неприбуткових установ читайте тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Неприбуткові організації

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Неприбуткові організації»